Ładowanie...

Pielgrzymka Ludzi Chorych i w podeszłym wieku

2019-07-07 | czytano: 624
Pielgrzymka Ludzi Chorych i w podeszłym wieku
Podhalańskie Święto Chorych


W pierwszą niedzielę lipca w naszym sanktuarium odbyła się Pielgrzymka Ludzi Chorych i w podeszłym wieku. Od godz. 14:00 była okazja do spowiedzi, o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15:30 rozpoczęła się Eucharystia w intencji chorych. Przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Skupień, proboszcz z Dębna (jest tam piękny zabytkowy kościół).
Ksiądz Tadeusz podczas kazania zwrócił uwagę na to, aby nie mówić o śmierci, ale o życiu - bo powołaniem człowieka jest życie, także wieczne. Przecież śmierć do narodziny dla nieba. Żyjąc w Chrystusie jesteśmy nowym stworzeniem, nie ważne, czy na ziemi, czy w niebie, byle z Chrystusem. Czasem mówimy, że nie mamy co Bogu ofiarować. Często pojawia się "gdyby": gdybym był zdrowy, gdybym był młodszy. Ale nawet gdy mamy tylko starość i choroby, to jest to cenny dar do ofiarowania. Chętnie ofiarowalibyśmy to, czego nie mamy, ale trudno jest dać, to co rzeczywiście mamy. Stoimy z Maryją pod Krzyżem Chrystusa. Oddajmy Jej również nasze cierpienie, a ona najlepiej odda je Jezusowi.
W trakcie Mszy św. miał miejsce Sakrament Namaszczenia Chorych. Msza zakończyła się adoracją i błogosławieństwem lourdskim.
Swoją pomocą podczas pielgrzymki służyli Rycerze Kolumba. Serdecznie dziękujemy za przybycie i pomoc chorym w dotarciu do bazyliki. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych ma w swojej opiece wszystkich, którzy się do Niej uciekają.

Aktualności
Pielgrzymka do Francji: Lourdes, La Salet - październik 2020
Organizujemy 8-dniową pielgrzymkę z Ludźmierza do Francji - do Lourdes i La Salette - pełny program poniżej. Wyjazd 7 października 2020, przelot samolotem z Krakowa do Lourdes, koszt 3.500 zł, zapisy w kancelarii do końca listopada z zaliczką 800 zł, ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w samolocie.
Kto wie, gdzie jest ta kapliczka?
Oto zdjęcie Władysława Wernera kapliczki z Ludźmierza.
Bogata niedziela - XIX Dzień Papieski - misje, Solidarność, Iskra Miłosierdzia...
13 października na pewno kojarzy się z Objawieniami Fatimskimi sprzed 102 lat. A w Ludźmierzu Matka Boża wciąż przyciąga i daje siły do dobrych dzieł
^