Ładowanie...

Niepowtarzalna więź dziecka z matką

2019-05-04 | czytano: 450
Niepowtarzalna więź dziecka z matką
Eucharystia na zakończenie czuwania wynagradzającego

Po różańcowej procesji do Maryjnego Ogrodu Różańcowego, około 21:45 rozpoczęła się Msza św. wieńcząca I-sobotnie czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
Parafie Miętustwo i Nowe Bystre dopisały. Przy ołtarzu o tej późnej porze: dwóch kapłanów, pięciu lektorów i dwóch ministrantów.
W kazaniu padły bardzo wzruszające słowa o tym, że Bóg zechciał, aby człowiek na ziemi miał matkę. Jest to więź niepowtarzalna - jak serce dziecka wiąże się z sercem matki. Miłość matki jest zdolna do najwyższych poświęceń, włącznie z życiem. Jak kochającą Matką jest zatem Maryja!
Jest dla nas oczywiste, że jesteśmy pielgrzymami. Ale jeżeli bardziej to sobie uzmysłowimy, to widzimy, że pielgrzym ma jeden bardzo konkretny cel. Dobrze wie, dokąd idzie. Mamy różne powołania, ale jeden cel. Matka Boża, która jest już u celu - w najwyższym szczęściu Obecności Boga, przypomina nam, że gra idzie o wieczność. Najwyższa stawka.
Kaznodzieja zachęcił do tego, by wpatrywać się również w serca kochających nas ludzi, nie odtrącać żadnych okruchów miłości. Serce rośnie, gdy kocha, a miłość prowadzi do nieba.
***
Po Eucharystii nastąpiło zasłonięcie cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, po czym uroczyście procesyjnie przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy św. Jana Pawła II, gdzie rozpoczęło się Jerycho Różańcowe. Do północy modli się Rada Unii Różańcowej, następnie Bańska Niżna, od 4:00 - Ludźmierz i potem Miętustwo.

Aktualności
Wielkość Jana Pawła II
Odpust w Długopolu
Kościół - Boża Owczarnia
Mam jeszcze inne owce, które nie są z tej owczarni... J 10,16
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^