Ładowanie...

Iluminacja szopki i Światełko Betlejemskie

2019-12-16 | czytano: 1019
Iluminacja szopki i Światełko Betlejemskie
W pierwszy dzień nowenny do Dzieciątka Jezus na ołtarzu polowym przygotowujemy szopkę ze żłóbkiem, do którego po Pasterce kapłan przyniesie Dzieciątko Jezus

Dzieci w Ludźmierzu przychodzą na Roraty codziennie rano - już na godzinę 6:20, a co wytrwalsze, dzięki rodzicom i dziadkom, są już na Godzinkach o godz. 6:00. Jeden dzień w adwencie Roraty mamy wieczorem - w dniu rozpoczęcia nowenny do Dzieciątka Jezus, 16 grudnia. Wtedy dzieci  przebierają się za aniołki i po zakończonej Mszy św. roratniej zaprzęgami konnymi wiozą żłóbek, sianko, ozdoby choinkowe i serduszka z dobrymi uczynkami, a także Światełko Betlejemskie na ołtarz polowy, gdzie czekają już figury Maryi, św. Józefa, nadto i zwierzęta. Także wczoraj do bazyliki ludźmierskiej dotarło Światełko Betlejemskie. Przynieśli je harcerze z Rogoźnika. Już na palcach rąk można odliczać czas do Bożego Narodzenia. Zadbajmy o nasze serca, by jak najlepiej je przygotować na przyjście Jezusa. Najlepiej prosić o to Matkę Bożą, która najpiękniej przyjęła Jezusa i zrodziła Go dla nas.

Podczas kazań roratnich możemy poznać postać Sługi Bożego kard. Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się w przyszłym roku. Dzieci pod przewodnictwem ks. Tomasza nauczyły się też piosenki, którą do cyklu kazań dołączył Gość Niedzielny. Poniżej filmik z wykonania piosenki.

 

Zdjęcia i film - Kinga Szerszeń

Aktualności
Ogłoszenia na 20 września 2020
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk.
Flp 1,21
To taka prawdziwa Gaździna Podhalańska
Do tej Matki warto zawsze przychodzić.
Szary czas wzrastania
Czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi - Łk 2, 52
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^