Ładowanie...

Jezus rodzi się na ołtarzu

2020-12-25 | czytano: 394
Jezus rodzi się na ołtarzu
Jezus prosi nas o adorację i zachwyt...Po raz pierwszy chyba w historii Ludźmierza tej nocy sprawowane są dwie Pasterki - rozpoczął Eucharystię o 22.00 ks. Proboszcz Jerzy Filek - bo chcemy świętować. Przywitał obecnych i łączących się z nami poprzez transmisję TVPodhale. 

I pytamy, czy Jezus chciałby się narodzić w dzisiejszym świecie? gdy kościoły pustawe, drzwi przymknięte i w Paryżu i w Rzymie, w Chicago i w Kalifornii - rozważał celebrans podczas homilii - Zapewne chciałby się narodzić w takiej rzeczywistości - odpowiedział na swoje pytanie. Nie bałby się epidemii, ani zarażenia. Bo przecież On przyszedł dla świata i dla Zbawienia.  

I przychodzi dzisiaj, bo chce być ze swoim ludem. Przychodzi w 3 znakach. - kontynuował Kustosz:

* w znaku Dziecka - jeżeli Bóg chciał narodzić się dzieckiem, stać się człowiekiem, to znaczy: każde dziecko jest dowodem, że Bóg nie uprzykrzył się jeszcze człowiekiem, nie zniechęcił się do człowieka. Przez dziecko - Bóg się do nas uśmiecha. A i tu u nas, na Podhalu, w Nowym Targu w 1979 r. ojciec święty Jana Paweł II modlił się, ażeby rodzina polska dawała życie, była wierna życiu.

 

* w znaku chleba - w opłatku wigilijnym, którym się łamaliśmy kilka godzin temu - dzielimy się miłością. Jesteśmy zdolni kochać, bo Bóg nas takimi uczynił.

 

* i jeszcze w znaku Chleba Życia – Eucharystii, o której opowieść snuli podczas tegorocznych rorat ks. Mateusz iks. Krzysztof. Jezus rodzi się na ołtarzu, przyobleka się w Chleb, jak kiedyś przed ponad dwoma tysiącami lat przyoblekł się w ciało człowieka.

Dostępny jest dla nas tylko w wierze. Tak też przyjmowała Go Maryja i apostołowie – wiarą. Kruchy, delikatny chleb, jak kruche jest niemowlę.

 

Ten kruchy chleb

* prosi nas o adorację i zachwyt.

* domaga się przyjęcia: Bierzcie i jedzcie, bierzcie i pijcie.....

* zachęca nas: To czyńcie na Moją pamiątkę...

 

Na Jego pamiątkę każdy ma umieć dzielić się chlebem, być dla drugich, poświęcać się dla innych.

 

Po pasterce o północy zakolędowała jeszcze kapela PODHALANIE. Pięknie jak zwykle. Dziękujemy.

 

Aktualności
Piękne zachody słońca w Ludźmierzu
Wschody i zachody słońca błogosławcie Pana
26 Przegląd kolęd i pastorałek on-line w roku 2021
Śpiewajmy i grajmy Mu, Dzieciątku małemu
^