Ładowanie...

Katechezy przedmałżeńskie w czasie epidemii

2020-05-13 | czytano: 775
Katechezy przedmałżeńskie w czasie epidemii
Informacja podana przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej

Narzeczeni, którzy mają zaplanowany ślub w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, katechezy przedmałżeńskie oraz poradnię odbywają online (nauki przygotowane przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej). Po ich ukończeniu otrzymują zaświadczenie, które następnie przynoszą na rozmowę przedślubną (spisywanie protokołu) do parafii ślubu. Wszystkie informacje o terminach i zapisach znajdują się tutaj: Oficjalne kursy przedślubne online w archidiecezji krakowskiej >>

W wyjątkowych sytuacjach, kiedy termin ślubu narzeczonych lub inne istotne przeszkody uniemożliwiają uczestnictwo w katechezach online, narzeczeni proszą duszpasterza przeprowadzającego rozmowy kanoniczno-duszpasterskie o indywidualne wprowadzenie w treści głoszone podczas katechez. Zaświadczenie o odbyciu takiej rozmowy zostaje dołączone do protokołu przedślubnego.

Osoby, które uiściły już opłatę za katechezy w Ludźmierzu mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej po zwrot przekazanych środków, ale mogą również w swojej szczodrobliwości pozostawić tę kwotę jako dar na rozwój sanktuarium, za co będziemy bardzo wdzięczni.


Aktualności
Katechezy przedmałżeńskie  AD 2021
Aby młodzi dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa
Odpust w Długopolu 3 V 2021
Patron strażaków, hutników, ludzi wielkiej odwagi
NMP Królowej Polski - rok 2021
Królowo Polski - przyrzekamy, Królowo Polski - ślubujemy!
^