Ładowanie...

Oddanie się Jezusowi przez ręce Maryi

2019-04-30 | czytano: 224
Oddanie się Jezusowi przez ręce Maryi
Totus Tuus - Tota Tua

Św. Jan Paweł II obrał dewizę "Totus Tuus", co oznacza "cały Twój". Było to owocem zawierzenia się Maryi według nabożeństwa św. Ludwika Marii Grignion de Monfort ". Takiego zawierzenia może dokonać każdy. Powierzenie się Maryi to naśladowanie Jezusa.
Oddajemy się Maryi, ponieważ szukamy najbezpieczniejszych rąk, w które moglibyśmy złożyć nasze życie. Każdy pragnie do kogoś należeć, pragnie być mieszkańcem czyjegoś serca. Oddanie Maryi to zawierzenie dłoniom, które bezpiecznie nas poprowadzą. Gdy oddajemy się Maryi, to faktycznie oddajemy się Jezusowi. Tak jak przez Jezusa idziemy do Ojca, tak przez Maryję idziemy do Jezusa. Po co tylu pośredników? Po co nam Maryja, żeby dojść do Jezusa? Św. Ludwik wyjaśnia, że tak jak podobało się Bogu dać nam Jezusa przez Maryję, tak samo i my mamy dojść do Jezusa przez Maryję. Zatem Maryja jest naszą drogą do Boga.

Aby dokonać takiego zawierzenia, warto przygotować do tego swoje serce. Św. Ludwik proponuje 30-dniowe przygotowanie. Jego "barokową" formę przystosował do dzisiejszego języka i realiów życia ks. Marian Piątkowski. Rozpoczynamy publikację tekstów przygotowania z dniem 1 maja. Uroczysty akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi będzie miał miejsce 22 czerwca, w sobotę po Bożym Ciele, w Ludźmierskim Sanktuarium, zatem nawet w razie "poślizgu" będzie czas, żeby się jak najlepiej przygotować.

Dla jeszcze bliższego zapoznania się z istotą oddania się Jezusowi przez ręce Maryi, warto przeczytać ABC zawierzenia Maryi >>

Aktualności
24. Moja właścicielka Maryja
Każdego dnia maja publikowany kolejny dzień przygotowania

Oddanie się Jezusowi przez ręce Maryi
Okres III – Maryja w moim życiu
24. dzień przygotowania
Wydarzenia - czerwiec 2019
Kalendarium wydarzeń w czerwcu
Czas na pelargonie
Po św. Zofii maj wypogodził się :)
^