Ładowanie...

Ogłoszenia na 26 września 2021

2021-09-26 | czytano: 708
Ogłoszenia na 26 września 2021
Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Mk 9,40

XXVI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Nieszpory dziś o 17.30.

 

2. W piątek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.30. Odmawiając i rozważając jedną część różańca w świątyni lub w domu można dostąpić odpustu zupełnego, będąc w stanie łaski uświęcającej.

Św. Jan Paweł II mówił w Ludźmierzu: „…Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów…, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą”. Zapiszmy się zatem do tej najlepszej szkoły miłości do Jezusa, jaką jest różaniec. Odmawiajmy go w bazylice i w naszych domach.

 

W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 9.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem do MOR. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie kaplic tajemnic radosnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów w czasie procesji, a dzieci z Róż działających w szkołach do niesienia różańca. Procesja różańcowa zastąpi październikową zmiankę różańcową.

 

Jak co roku organizujemy konkurs na najpiękniejszy, ręcznie wykonany różaniec. Podpisane różańce prosimy składać w zakrystii do piątku 22 października. Podczas nabożeństw dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki.

Poświęcenie różańców dla dzieci kl. III w piątek, 1. października, o 17.10.

 

3. W tygodniu:

*poniedziałek – św. Wincentego à Paulo;

*wtorek – św. Wacława;

*środa – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; Nieustająca Nowenna do MBL;

*czwartek – św. Hieronima;

*I piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; solenizantkę, s. Teresę, polecamy MBL i świętej Patronce; spowiedź: 10.00-12.00, 15.00-18.00.

Przypominamy dzieciom odprawiającym I piątki miesiąca i ich rodzicom, że w I piątek należy być na Mszy św. i przyjąć Komunię św., a wcześniej wyspowiadać się; młodzież kl. VIII przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy we Mszy św. I-piątkowej.

*I sobota – Świętych Aniołów Stróżów; czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: Msza św. o godz. 18.00, następnie adoracja z modlitwą różańcową prowadzona przez parafie dekanatu Biały Dunajec, o 21.00 procesja po MOR, zakończenie Mszą św. o 21.40. Zapraszamy szczególnie rodziny z Krauszowa i Długopola.

Po nabożeństwie w I sobotę rozpocznie się modlitewne „Jerycho różańcowe” w kaplicy św. Jana Pawła II, które będzie trwać non-stop przez 7 dni.

 

Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 8.00.

 

4. W sobotę (2 X) na mszy świętej o godz. 12.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się peregrynacja relikwii i obrazu bł. Michaela McGivneya, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Relikwie wraz z obrazem błogosławionego będą w naszej bazylice do poniedziałku (4 X). Szczegółowy plan peregrynacji znajduje się w przedsionku i na stronie internetowej. W imieniu naszych Rycerzy Kolumba serdecznie zapraszamy na te wydarzenia. Przy okazji peregrynacji nasi rycerze pragną również zaprosić wszystkich parafian do wzięcia udziału w dziele miłosierdzia. Będzie to zbiórka środków czystości, artykułów do pielęgnacji i higieny osobistej, oraz do dezynfekcji. Od poniedziałku 4 X w świątyni będzie znajdował się kosz, do którego będzie można składać te dary. Akcja potrwa do 10 października. Wszystkie zebrane dary przekażemy do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie.

 

5. Już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego, która będzie celebrowana przez ks. bpa Roberta Chrząszcza w niedzielę, 10. października, o godz. 11.00. W związku z tymi wydarzeniami w naszej bazylice przy ambonie pojawił się nowy obraz przedstawiający św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, dwóch wielkich świętych Polaków, którzy wspólnie koronowali Matkę Bożą Ludźmierską.

 

6.Bóg zapłać za składkę w ubiegłą niedzielę na budowę „Domu pod Tęczą” (7.850 zł) i za ofiary od poszczególnych rodzin.

 

Na drogę wierności Bogu wypraszajmy łaski dla siebie i bliźnich u Ludźmierskiej Pani odmawiając różaniec.


 

 

do Długopola:

1/ Różaniec każdego dnia o godz. 17.00.

2/ Przypominamy o spowiedzi i Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca o 17.00.

3/ Bóg zapłać za składkę na uzupełnienie kosztów nowych schodów: 2.554 zł. Dokładnie tyle, ile brakowało.


Aktualności
Modlitwa z okazji 43 rocznicy wyboru Jana Pawła II
Koncert orkiestr dętych i modlitwa różańcowa
Dach na "Domu pod Tęczą"
Częściowo pokryty dachem
Pasowanie na uczniów klasy pierwszej
Nauczyciele zdobyli nagrody w kategoriach:
Złoty Ciuszek – najlepiej ubrany nauczyciel
Dowcipniś Roku
Skarbnica Wiedzy
Raper, Raperka – mistrz prędkości dyktowania
Złoty Loczek
Złoty Biceps
Al. Capone – szkolny mafioso
Mały Podróżnik
Szkolna Matka, Szkolny Ojciec
Luzak Roku
Chodziarz Roku
Mistrz Ciętej Riposty
^