Ładowanie...

Ogłoszenia na 27 września 2020

2020-09-27 | czytano: 724
Ogłoszenia na 27 września 2020
Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich. Flp 2,4

XXVI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Nieszpory dziś o 17.30.

 

2. W czwartek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.30. Odmawiając i rozważając jedną część różańca w świątyni lub w domu można dostąpić odpustu zupełnego, będąc w stanie łaski uświęcającej.

Św. Jan Paweł II mówił w Ludźmierzu: „…Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów…, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą”. Zapiszmy się zatem do tej najlepszej szkoły miłości do Jezusa, jaką jest różaniec. Odmawiajmy go tu w bazylice i w domach w gronie rodziny.

 

W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 9.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem do MOR. Róże Różańcowe prosimy o przygotowanie kaplic tajemnic chwalebnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów w czasie procesji, a dzieci z Róż działających w szkołach do niesienia różańca. Procesja różańcowa zastąpi październikową zmiankę różańcową.

 

Jak co roku organizujemy konkurs na najpiękniejszy, ręcznie wykonany różaniec. Podpisane różańce prosimy składać w zakrystii do piątku 16 października.

Poświęcenie różańcy dla dzieci kl. III wczwartek, 1. października, o 17.10.

 

3. W tygodniu:

* wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

* środa – św. Hieronima;Nieustająca Nowenna do MBL (TV Podhale);

* I czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; solenizantkę, s. Teresę, polecamy MBL i Patronce; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spotkanie Akcji Katolickiej o 18.30;

* I piątek – Świętych Aniołów Stróżów; spowiedź: 10.00-12.00, 15.00-18.00.

Przypominamy dzieciom odprawiającym I piątki miesiąca i ich rodzicom, że w I piątek należy być na Mszy św. i przyjąć Komunię św., a wcześniej wyspowiadać się; młodzież kl. VIII przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy we Mszy św. I-piątkowej.

* I sobotaczuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: Msza św. o godz. 18.00, następnie adoracja z modlitwą różańcową prowadzona przez parafie dekanatu Biały Dunajec, o 21.00 procesja po MOR, zakończenie Mszą św. o 21.40. Zapraszamy szczególnie rodziny z Krauszowa i Długopola.

Po nabożeństwie w I sobotę rozpocznie się modlitewne „Jerycho różańcowe” w kaplicy św. Jana Pawła II, które będzie trwać non-stop przez 7 dni.

 

Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 8.00.

 

4. Kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą rok formacyjny w poniedziałek o godz. 18.00. Po Mszy zebranie rodziców.

Pierwsze zebranie Rady Cmentarza odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

 

5.Narzeczonych w sprawach sakramentu małżeństwa zapraszamy do kancelarii parafialnej w piątki, ale też i w czwartki po wieczornej Mszy św. (oprócz pierwszych piątków miesiąca).

 

6.Bóg zapłać za składkę w ubiegłą niedzielę na budowę „Domu pod Tęczą” (7.770 zł) i za ofiary od poszczególnych rodzin.

 

7. Pan Bóg wezwał do siebie śp. Franciszka Szczęch (lat 48) z Krauszowa i śp. Marię Tylka (lat 85) z Ludźmierza. „Wieczne odpoczywanie…”

 

Św. Paweł zachęcał nas dziś, abyśmy słowem i życiem „wyznawali, że Jezus jest Panem”. Na tę drogę wypraszajmy łaski dla siebie i bliźnich u Ludźmierskiej Pani odmawiając różaniec.

 

Długopole:

1/ Różaniec każdego dnia o godz. 17.00.

2/ Przypominamy o spowiedzi i Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca o 17.00.

 

 


Aktualności
Wielkość Jana Pawła II
Odpust w Długopolu
Kościół - Boża Owczarnia
Mam jeszcze inne owce, które nie są z tej owczarni... J 10,16
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^