Ładowanie...

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Adwentu AD 2020

2020-12-12 | czytano: 983
Ogłoszenia na 3 Niedzielę Adwentu AD 2020
Czy to nie mnie wzywa Bóg bym był jak Eliasz czy Jan Chrzciciel - prorokiem w swoim środowisku? Nawet wobec trudności....

III niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete– „Radujcie się! Bo Pan jest blisko”. Dzisiaj o godz. 11.00 opiece MBL i św. Eligiusza polecamy wszystkich miłośników koni. Nieszpory o 16.30. W tygodniu zapraszamy na Roraty o 6.20.

Dodatkowe Msze św. o 10.00 i 13.00będą w okresie świątecznym i do końca stycznia.

Nie będzie spowiedzi przedświątecznej za tydzień. Korzystajcie ze spowiedzi każdego dnia, 10.00-12.00, 15.00-17.00, nie odkładając pojednania z Bogiem na ostatnie dni.

 

2. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty w środę będą o godz. 17.00. Po Mszy św., razem z dziećmi przebranymi za aniołki, przejedziemy (może po śniegu?) do ołtarza polowego i rozświetlimy szopkę i choinki, w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Zamiast światła z Betlejem, będzie można z bazyliki zabierać światło na stół wigilijny zapalone od paschału.

 

3. Dziś przed bazyliką można nabyć opłatki na stół wigilijny. W najbliższą niedzielę będzie poświęcenie opłatków. Za tydzień zatem, prosimy nabywać opłatki przed Mszą świętą, aby zostały poświęcone. Ofiara składana przy opłatkach jest częścią wynagrodzenia p. organisty.

 

4. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy ze świąteczną posługą sakramentalną w Wigilię od godz. 8.00. Pamiętajmy o świecach Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Na stoliku z prasą jest gazetka „U nas w Parafii”.

Katecheza przedchrzcielna w piątek o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

5. XXVI parafialny przegląd kolęd i pastorałek odbędzie się w tym roku on-line. Prosimy dzieci, młodzież i rodziny o nagrywanie kolęd i przesyłanie ich na adres parafii.

 

6. Na terenie naszej archidiecezji peregrynuje obraz zwany „Matką Bożą Solidarności” przedstawiający MB Częstochowską na tle biało-czerwonej flagi, namalowany w 1984 r. Uroczyste wprowadzenie obrazu i relikwii bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika Solidarności, będzie w piątek o 16.45. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy pracujących w różnorakich zawodach i tych, którym bliski jest etos „Solidarności”. Przed obrazem będzie można się modlić do soboty, do 16.30.

 

7. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie zgodna z zarządzeniem diecezjalnym na czas epidemii. Chodzi o to, aby każdy otrzymał specjalne błogosławieństwo Boże dla domu oraz aby jednocześnie zachować zalecane środki ostrożności i różną wrażliwość i obawy poszczególnych osób. Będą zatem 2 formy kolędy: wspólna i indywidualna.

Wspólna: W Nowy Rok każda Msza św. będzie ofiarowana za uczestniczących w niej parafian, zakończy się uroczystym błogosławieństwem, a przed kościołem będą rozdawane tradycyjne obrazki kolędowe.

Indywidualna: Kapłani mogą i są gotowi odwiedzić poszczególne domy, ale muszą otrzymać osobiste zaproszenie. Jeśli zatem ktoś chce zaprosić księdza po kolędzie, należy zgłosić się w kancelarii lub zakrystii podając swoje nazwisko i adres. Na naszej stronie internetowej jest informacja o przewidywanej dacie kolędy po świętach (która jeszcze może się zmienić) i osobie księdza, który odwiedzi daną ulicę. Zapisy trwają do wtorku, 22. grudnia.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na budowę „Domu pod Tęczą”.

Już od miesiąca bazylika jest ogrzewana. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania bazyliki.

 

9. Pan Bóg powołał do siebie śp. Mariannę Kowalkowską z Krauszowa (lat 92). „Wieczne …”

 

Niech w tym czasie przygotowania do Narodzenia Pańskiego towarzyszy Wam, parafianie i goście, łaska Boża i wstawiennictwo naszej Pani Ludźmierskiej.


Aktualności
Piękne zachody słońca w Ludźmierzu
Wschody i zachody słońca błogosławcie Pana
26 Przegląd kolęd i pastorałek on-line w roku 2021
Śpiewajmy i grajmy Mu, Dzieciątku małemu
^