Ładowanie...

Ogłoszenia na 3 stycznia 2021

2021-01-02 | czytano: 690
Ogłoszenia na 3 stycznia 2021
Na początku było Słowo … Które przyszło do swoich …

II niedziela po Narodzeniu Pańskim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 16.30.

 

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, święto obowiązujące, Msze św. jak w niedziele wraz z Mszami dodatkowymi. Poświęcone kadzidło z węgielkiem i kredą ministranci będą rozprowadzać przed bazyliką. Dopełnijmy obrzędów kolędowych pisząc kredą na drzwiach K+M+B.

 

3. Kulminacją świętowania będzie VI Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. o 11.00, a następnie Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar jadąc na koniach, poprowadzą nas koło kamienia Tetmajera do szopki na ołtarzu polowym, gdzie królowie i my wszyscy złożymy hołd Nowonarodzonemu. Orszak jak zawsze ma trzy kolory:

zielony - Ludźmierz

czerwony - Krauszów

niebieski - Długopole.

Prosimy, aby rodziny z dziećmi uwzględniły w strojach odpowiednie kolory.

Podczas Orszaku przygrywać nam będzie kapela „Podhalanie”. Zapraszamy całe rodziny do udziału w publicznym świętowaniu radości z narodzenia Jezusa.

 

4. Czekamy, do 17 stycznia, na nagrania kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży i rodzin na XXVI parafialny przegląd kolęd i pastorałek.

 

5. Bóg zapłać Różom za Nieustanną Modlitwę Różańcową w Nowy Rok.

Bóg zapłać za ofiary na „Dom pod Tęczą”.

 

6. Zakończyła się kolęda w formie wspólnej i indywidualnej. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w domach. Bóg zapłać za ofiary składane w domach i przy bazylice dla ministrantów, organisty i kapłanów. Mamy nadzieję na spotkanie ze wszystkimi w domach za rok.

 

 „Słowo stało się Ciałem i rozbiło namiot między nami”. Za chwilę, w czasie adoracji, ukaże się nam, abyśmy rozpoznali Boga między nami, odczuli Jego obecność i miłość. Wykorzystajmy ten czas.


Aktualności
Katechezy przedmałżeńskie  AD 2021
Aby młodzi dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa
Odpust w Długopolu 3 V 2021
Patron strażaków, hutników, ludzi wielkiej odwagi
NMP Królowej Polski - rok 2021
Królowo Polski - przyrzekamy, Królowo Polski - ślubujemy!
^