Ładowanie...

Ogłoszenia na 4 października 2020

2020-10-03 | czytano: 984
Ogłoszenia na 4 października 2020
"Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach" Mt 21, 42

4.10.2020 - 27 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem do MOR. Nabożeństwo różańcowe dziś także o 17.30 z adoracją, a w dni powszednie o 17.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w bazylice zachęcamy do modlitwy różańcowej w gronie rodziny z dziećmi.

Podczas nabożeństw dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki.Różańce na konkurs prosimy składać w zakrystii do piątku, 16 października.

 

2. Tydzień temu odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych do Krakowa, podczas której zostały wyróżnione przez arcybiskupa nasze zelatorki, od 25 bądź 40 lat prowadzące Róże:

1. Maria Karwaczka - zelatorka Róży p.w. Wniebowzięcia NMP od roku 1976

2. Aniela Pajerska - zelatorka Róży p.w. bł. Anieli Salawa od roku 1980

3. Maria Krużel - zelatorka Róży p.w. Matki Bożej Szkaplerznej od roku 1980

4. Maria Landowska z Długopola - zelatorka Róży p.w. Niepokalanego Serca NMP od roku 1980

5. Krystyna Wesoła z Długopola - zelatorka Róży p.w. św. Barbary od roku 1994.

 

W kaplicy św. Jana Pawła II trwa modlitewne „Jerycho Różańcowe” czyli nieustanna modlitwa 24 godziny na dobę aż do soboty wieczór. O każdej porze można przyjść do kaplicy i dołączyć się do modlitwy w intencji Kościoła, misji i naszej ojczyzny.

 

3. W tygodniu:

* poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej;

* środa – NMP Różańcowej; Nieustająca Nowenna do MBL (TV Podhale);

* piątek – bł. Wincentego Kadłubka;

 

4. W niedzielę, 11. października, będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „TotusTuus”. Jak zawsze będzie to też okazja do wsparcia uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin poprzez ofiarę składaną do puszki przed bazyliką.

Kazania o kolejnej pielgrzymce św. Jana Pawła II będzie głosił ks. dr Władysław Zarębczan.

 

5. Rycerze Kolumba organizują zbiórkę na rzecz DPS Archidiecezji Częstochowskiej. Od jutra do czwartku do kosza w przedsionku można składać pampersy i pieluchomajtki dla doro-słych, chusteczki higieniczne nawilżające, pianki do pielęgnacji ciała neutralizujące zapachy.

 

6. W najbliższą niedzielę, w ramach akcji POLA NADZIEI organizowanej z Fundacją Adama Worwy, wolontariusze ze szkoły podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu po każdej Mszy św. będą rozprowadzać cebulki żonkili. Zebrane ofiary zostaną przekazane na rzecz hospicjum. Cebulki będzie można zabrać do domu lub zasadzić w wyznaczonym miejscu przy bazylice.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę „Domu pod Tęczą”.

 

8. W tym miesiącu, 22. października, mija 5 lat od poświęcenia kaplicy podhalańskiej MBL, która znajduje się w Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. To dobra okazja, abyśmy tam właśnie uczcili 100-lecie urodzin Jana Pawła II, a zarazem nawiedzili miejsce, gdzie nasza Pani Ludźmierska jest czczona przez pielgrzymów z całego świata. Dołączą się do nas podhalańczycy z 21 BSP. Nasza pielgrzymka odbędzie się 16 października (piątek), w rocznicę wyboru Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 15.00, Msza św. o 17.00 w górnym kościele św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

Bierzmy w październiku różaniec do naszych rąk – modląc się można zmienić świat i samego siebie.

 

Zebranie uczestników odwołanej pielgrzymki do Lourdes (zwrot zaliczki) w czwartek o 18.30.Aktualności
Dziękujemy
Kto dziękuje - podwójnie prosi
Nowi ministraci
Święto patronalne służby liturgicznej
^