Ładowanie...

Ogłoszenia na Boże Ciało 31 maja 2018 r.

2018-05-31 | czytano: 230
Ogłoszenia na Boże Ciało 31 maja 2018 r.
Sław języku tajemnicę, Ciała i Najdroższej Krwi

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  

1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękujemy Jezusowi, że zechciał pozostać z nami w znaku chleba, adorujemy ten Chleb Eucharystyczny, bo wierzymy, że to prawdziwy i żywy Bóg. Czynimy to zwłaszcza w uroczystej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy w MOR po Mszy św. o godz. 11.00. Od jutra przez kolejne 8 dni trwać będzie oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na eucharystyczne procesje wokół bazyliki po Mszy św. o 18.00, w sobotę procesja z ołtarza polowego do bazyliki, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

 

2. Podczas oktawy zapraszamy panów do niesienia baldachimu i chorągwi, panie feretronów, a dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci z kl. III przychodzą na oktawę w strojach komunijnych.

 

3. W Boże Ciało pomyślmy, aby częściej odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W codziennym zabieganiu i starsi, i dzieci, i młodzież przechodzą obok bazyliki lub przejeżdżają na rowerze (czasem nawet zapominają o znaku krzyża), a tymczasem Jezus jest i czeka – warto wstąpić na chwilę osobistej adoracji. Jezus czeka na podziękowanie, na przeproszenie, na spotkanie – czeka na każdego z nas.

 

4. Wszystkich, którzy wybierają się pielgrzymkę Sursum Corda i chcą jechać autobusem na Krzeptówki, prosimy o zapisanie się w kancelarii lub zakrystii.

Czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę od 18.00: o 21.00 procesja w MOR, o 21.40 Msza święta.

 

 

Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy dobrego odpoczynku, także tym, którzy korzystają z tzw. długiego weekendu.


Aktualności
40 godzin przed nami
Tradycyjnie - 3 tygodnie przed Wielkim Postem - Nabożeństwo 40-godzinne
Tu przyjmuje najlepszy Lekarz
XXVII Światowy Dzień Chorego
I pogram w nogę, i przy ołtarzu pomogę!
Nasi lektorzy zwyciężyli w rozgrywkach rejonowych o puchar KNC
^