Ładowanie...

Ogłoszenia na IV Niedz. W. Postu, 22 III 2020

2020-03-22 | czytano: 1567
Ogłoszenia na IV Niedz. W. Postu, 22 III 2020
... stało się tak, aby się na nim objawiły sprawy Boże.
J 9,3
22 marca 2020 - IV niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o 16.00. Droga krzyżowa w piątek o 16.30, 17.30 i 20.00.

Dziś, w 22. dzień miesiąca modlić się będziemy nowenną do św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 17.00.

 

2. Przypominamy, że na naszej stronie internetowej transmitowane są wszystkie Msze św. niedzielne, w dni powszednie o godz. 12.00 i 17.00, także Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa o 20.00 – zachęcamy do duchowej łączności.

 

3. Rekolekcje parafialne niestety nie odbędą się. Warto jednak, aby każdy katolik, parafianin przeżył rekolekcje indywidualne. Jest bowiem wiele nauk rekolekcyjnych głoszonych przez kapłanów, a dostępnych w internecie. Na sanktuaryjnej stronie są adresy kilku takich stron - tutaj >> Wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za nasz rozwój duchowy i skorzystajmy z możliwości jakie daje technika.

 

4. Przygotowaniem do świąt wielkanocnych jest spowiedź. Nie będzie zapewne specjalnego dnia spowiedzi przed świętami i dlatego zapraszamy do konfesjonałów już teraz, każdego dnia: 10.00-12.00, 15.00-17.00.

 

5. W środę przypada odpust Zwiastowania NMP. Msze św. będą w porządku niedzielnym tj. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Będzie to trzeci odpust z kazaniami na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny – z okazji 100-lecia urodzin naszego największego Rodaka.Kazania głosić będzie ks. dr Władysław Zarębczan. W odpuście można uczestniczyć w bazylice, zapraszamy również na transmisję wszystkich Mszy przez naszą stronę internetową.

 

Święto Zwiastowania to również Dzień Świętości Życia: naszym darem może być włączenie się w Duchową Adopcję czyli 9-miesięczną modlitwę w intencji poczętego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone (deklaracje Duchowej Adopcji są w przedsionku bazyliki).

 

6. Na stoliku z prasą są baranki Caritas na stół wielkanocny oraz skarbonki Caritas dla dzieci i całych rodzin. Część prasy katolickiej jest na stoliku, a większość jest dostępna przez strony internetowe.

Za tydzień zmiana czasu – Msza św. w niedzielę będzie już o godz. 18.00.

 

W nadzwyczajnej sytuacji, którą przeżywamy, tym bardziej zwracajmy nasze serca do Boga. Spoglądajmy częściej na krzyż. Łącząc się z cierpieniami Jezusa, ofiarujmy nasze problemy, konieczność izolacji, samotność i wszelkie niedogodności. Wyrazem naszej odpowiedzialności i miłości do bliźnich niech będzie przestrzeganie zasad stanu epidemii. Na ten czas polecamy wstawiennictwu Matki Bożej nas i całą ojczyznę …


Aktualności
Niedziela misyjna i różańcowa
94 Światowy Dzień Misyjny łączący Polskę w Europie i Brazylię w Ameryce Południowej pod hasłem: OTO JA, POŚLIJ MNIE.
Kolejna pielgrzymka Jana Pawła II w relacji kaznodziei "Stulecia urodzin" ludźmierskiego Pielgrzyma


VIII - najdłuższa pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny - od 5 do 17 czerwca 1999 roku
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^