Ładowanie...

Ogłoszenia na IV Niedz. Adwentu, 23 XII 2018

2018-12-23 | czytano: 1058
Ogłoszenia na IV Niedz. Adwentu, 23 XII 2018
A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?
Łk 1, 43
23 XII 2018r. - IV niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Po Mszy św. poświęcenie opłatków.

Skorzystajmy dzisiaj z sakramentu pokuty: 14.00 – 17.00, z przerwą 15.30-16.00.

Na stoliku z prasą są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jutro ostatnie roraty o godz. 6.20 oraz błogosławieństwo przyniesionych figurek Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać za liczny udział w roratach.

Jutro też odwiedziny chorych ze świąteczną posługą sakramentalną od 8.00.

 

2. W poniedziałek wieczorem, wraz z pierwszą gwiazdą, zasiądziemy wnaszych rodzinach do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjny, chrześcijański charakterwigilii tzn. rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.

Może ten wieczór będzie jedyną w roku okazją do pojednania się z kimś z rodziny, znajomych czy sąsiadów. Znakiem pragnienia pokoju w naszych sercach i domach może być zapalenie świecy na stół wigilijny od „Światła z Betlejem”, które pali się na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nie zapomnijmy w tym dniu o zmarłych, którzy nie zasiądą z nami przy stole, zanieśmy świecę na ich groby.

 

3. Liturgię Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. Na Mszę pasterską zaproszą nas ludźmierskie dzwony, które zabrzmią o 23.00 oraz na początek Pasterki; o 23.30 zaśpiewamy Jutrznię. Serdecznie zapraszamy do świętowania w regionalnych strojach. Pasterce towarzyszyć będzie kapela „Podhalanie” i orkiestra strażacka z Ludźmierza. W Długopolu Pasterka o 22.00. Składka na tacę podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

4. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W Boże Narodzenie, po Mszy św. o 11.00, odbędzie się w bazylice koncert naszego sanktuaryjnego chóru Magnificat. Nieszpory o 16.30.

 

5. W środę – drugi dzień świąt, św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 sakrament chrztu.Błogosławieństwo owsa po każdej Mszy świętej.

O godz. 9.00, już po raz dziesiąty, błogosławieństwo i rozesłanie kolędników misyjnych, którzy po południu wyruszą do naszych domów. Bóg zapłać za otwarte dla nich drzwi oraz za ofiary na cele misyjne.

 

6. Już dziś zapraszam na opłatek parafialny w niedzielę, 30 grudnia, o godz. 18.00: Radę Parafialną, Akcję Katolicką, chór „Magnificat”, Zespół Charytatywny, Związek Podhalan, służby porządkowe i wszystkich parafian pragnących przekazać sobie życzenia. Opłatek rozpoczniemy chwilą modlitwy w miejscu, gdzie stanął właśnie pomnik poświęcony żołnierzom z ludźmierskiej parafii.

 

7. Program wizyty duszpasterskiej jest na naszej stronie internetowej. Tam też znajdziemy informacje o figurach do naszej nowej szopki: Bóg zapłać za ufundowanie kilku figur, na zaopiekowanie się czekają jeszcze pasterze, stado owiec i anioł.

 

Przeżywajmy ostatnie chwile Adwentu w radosnym oczekiwaniu. Spotkajmy się wszyscy na Pasterce, aby wraz z Maryją, Józefem i pasterzami świętować Narodzenie Zbawiciela świata.

 


Aktualności
40 rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu
Nowy Targ - uroczyste obchody 40. rocznicy wizyty Ojca Św. Jana Pawła II
^