Ładowanie...

Ogłoszenia na niedzielę, 22 XII 2019

2019-12-22 | czytano: 1274
Ogłoszenia na niedzielę, 22 XII 2019
”Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.
Mt 1,20n

22 XII 2019 - IV niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Po Mszy św. poświęcenie opłatków.

Skorzystajmy dzisiaj z sakramentu pokuty: 14.00 – 17.00 (przerwa: 15.30-16.00).

We wtorek ostatnie roraty o godz. 6.20 oraz błogosławieństwo przyniesionych figurek Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać uczestnikom rorat, zwłaszcza dzieciom i rodzicom.

W Wigilię odwiedziny chorych ze świąteczną posługą sakramentalną od godz. 8.00.

 

2. We wtorek wieczorem, wraz z pierwszą gwiazdą, zasiądziemy w naszych rodzinach do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjny, chrześcijański charakter wigilii tzn. rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.

Znakiem pojednania i pokoju w naszych sercach i domach niech będzie świeca Caritas zapalona od „Światła z Betlejem”, które pali się na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nie zapomnijmy w tym dniu o zmarłych, którzy nie zasiądą z nami przy stole, zanieśmy świecę na ich groby.

 

3. O północy zapraszamy na Mszę św. pasterską, którą poprzedzi jutrznia o 23.30. Serdecznie zapraszamy do świętowania w regionalnych strojach. Pasterce towarzyszyć będzie kapela „Podhalanie” i orkiestra strażacka z Ludźmierza. W Długopolu Pasterka o 22.00. Składka podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

4. Wierni, którzy w czasie Pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W Boże Narodzenie, po Mszy św. o 11.00, odbędzie się w bazylice koncert naszego sanktuaryjnego chóru Magnificat. Nieszpory o 16.30.

 

5. W czwartek św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. O godz. 11.00 sakrament chrztu. Błogosławieństwo owsa po każdej Mszy świętej.

Na Mszy św. o godz. 9.00 błogosławieństwo i rozesłanie kolędników misyjnych, którzy po południu, po raz jedenasty, wyruszą do naszych domów. Otwórzmy dla nich drzwi domów i nasze serca.

 

6. Bractwo MB Ludźmierskiej zapraszamy na opłatek w sobotę 28 grudnia, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy też osoby, które kochają Ludźmierską Panią i chciałyby się włączyć do Bractwa MB Ludźmierskiej.

 

7. Na ostatnim zebraniu Rada Parafialna zaakceptowała zmianę dotyczącą wizyty duszpasterskiej: pan organista nie będzie chodził po kolędzie, natomiast w jego imieniu będzie chodził lektor, który będzie zbierał ofiary do oznakowanej puszki. Pamiętajmy, że składany datek jest częścią utrzymania naszego organisty.

Program wizyty duszpasterskiej jest na naszej stronie internetowej (jedna zmiana).

 

8. Parafia poszukuje osoby do pracy na plebanii w charakterze gospodyni, w wymiarze ok. ½ etatu. Zgłoszenia można składać przy kolędzie albo bezpośrednio u proboszcza. Nasza p. Zosia, która z poświęceniem pracowała ponad 30 lat pragnie przejść na zasłużoną emeryturę.

Świąteczne czasopisma czekają na stoliku z prasą; zwróćmy uwagę na podwójną objętość i wyższą cenę. Na stoliku z prasą są jeszcze świece Caritas.

 

Przeżywajmy ostatnie chwile Adwentu w radosnym oczekiwaniu. Spotkajmy się wszyscy na Pasterce, aby wraz z Maryją, Józefem i pasterzami świętować Narodzenie Zbawiciela świata.


Aktualności
Ogłoszenia na 20 września 2020
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk.
Flp 1,21
To taka prawdziwa Gaździna Podhalańska
Do tej Matki warto zawsze przychodzić.
Szary czas wzrastania
Czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi - Łk 2, 52
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^