Ładowanie...

Ogłoszenia na niedzielę, 23 VI 2019

2019-06-23 | czytano: 992
Ogłoszenia na niedzielę, 23 VI 2019
"... kto straci swe życie z mego powodu,
ten je zachowa".
Łk 9,24


23 czerwca 2019 – XII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Dzień ojca – serdeczne życzenia dla wszystkich ojców.

    Trwa oktawa Bożego Ciała, podczas której czcimy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Msze św. o 18.00 i procesje wokół bazyliki połączone z Litanią do NSPJ. Prosimy o zaangażowanie przy baldachimie i feretronach. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i obdarowaniem dzieci słodyczami.

  2. Pragniemy jeszcze raz podziękować za piękną procesję w Boże Ciało – za rozmodlenie, liczny udział dzieci i dorosłych, odświętne stroje góralskie. Bóg zapłać dekorującym ołtarze i trasę procesji (chórowi „Magnificat”- zapomnianemu przy podziękowaniach w Boże Ciało). Podziękowania dla konkretnych osób, których nie zwykło się wymieniać podczas transmisji telewizyjnej: dla p. Anny i Marcina Ozorowskich za projekt i wykonanie pięknych obrazów ołtarzowych, dla p. Andrzeja Jachymiaka za wybrukowanie terenu przy murze cmentarza, gdzie stoją teraz pojemniki na śmieci, dla p. Jacka Panka, sołtysa, że postarał się, aby zniknęły dziury na ul. Zielonej, dla strażaków i służb sanktuaryjnych za pomoc przy ołtarzach i zabezpieczenie terenu.

  3. Jutro – uroczystość św. Jana Chrzciciela, patrona trzeźwości; przy naszym sanktuarium można złożyć ślubowanie abstynencji od alkoholu i innych uzależnień.

    W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. W sobotę Uroczystość ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy o uproszenie łask dla papieża Franciszka i Kościoła powszechnego. Składka na tzw. „świętopietrze” czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej. W naszej świątyni, ponieważ jest bazyliką, można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  5. Dziś po Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary na pokrycie kosztów sprzątania bazyliki od rodzin z Ludźmierza mieszkających na północ od Dunajca (ul. Tetmajera…). Dzięki waszym dotychczasowym ofiarom, na początku czerwca, posadzka bazyliki została wyczyszczona, zakonserwowana i wypolerowana przez profesjonalną firmę. Bóg zapłać zatem za troskę o bazylikę!

  6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, komputery itp.) odbędzie się w piątek od 8.00 do 10.00 na parkingu „Pod sypką”. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne.

Wszystkim rozpoczynającym wakacje, dzieciom i dorosłym, życzymy udanego wypoczynku. 
We wszystkich okolicznościach pamiętajcie o swojej chrześcijańskiej godności i obowiązkach religijnych.

 


Aktualności
Transmisja na żywo z facebooka Telewizji Podhale
XXIII Pielgrzymka Sursum Corda rozpoczęta!
Identyfikator pielgrzyma do pobrania
Apel organizatorów Pielgrzymki Sursum Corda
Szczegóły dotyczące tegorocznej pielgrzymki
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^