Ładowanie...

Ogłoszenia na niedzielę, 5 V 2019

2019-05-05 | czytano: 644
Ogłoszenia na niedzielę, 5 V 2019
Biblio, Ojczyzno moja!
5 maja 2019 - III niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Nabożeństwo majowe w bazylice dziś o 17.30, a w tygodniu po Mszy św. o 18.00. Przychodźmy również do kapliczek, aby Litanią chwalić naszą Matkę.
  Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która zachęca nas do wzięcia do ręki Pisma świętego i odczytania chociaż małego fragmentu.

 2. W środę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Dzień święceń nowych diakonów. Ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza …
  Zgodnie z tradycją będziemy uczestniczyć w procesji z Wawelu na Skałkę z figurą MB Ludźmierskiej. Zapisy w zakrystii. Zmiana godziny wyjazdu: wyruszamy z parkingu o 6.00. Serdecznie zachęcamy do udziału, aby modlić się i zamanifestować przywiązanie do wiary i tradycji religijnych. Z pewnością jest wielu parafian, którzy nigdy nie uczestniczyli w tej wyjątkowej procesji w Krakowie – warto się wybrać.

 3. W tygodniu:
  - poniedziałek: św. apostołów Filipa i Jakuba;
  - środa: Nieustająca Nowenna do MBL o 18.00 z transmisją w TV Podhale.

 4. Modlitewne „Jerycho Różańcowe” trwa, 24 godziny na dobę, w kaplicy św. Jana Pawła II do najbliższej soboty. W każdej chwili można dołączyć się do modlitwy.

 5. Bóg zapłać Różom Różańcowym, które zainteresowały się już tej wiosny swoimi kapliczkami w MOR. Prosimy także pozostałe Róże, aby zatroszczyły się wyznaczonymi dla nich kapliczkami.

  Parafianom, pielgrzymom i gościom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy dobrego odpoczynku i opieki Matki Bożej Ludźmierskiej na każdy dzień nowego tygodnia!

 


Aktualności
Przywilej Szkaplerza - tak wiele za tak niewiele
16 lipca 1251 r. Maryja nadała szkaplerzowi karmelitańskiemu nowe znaczenie
100 lat Polskiej Policji Państwowej
Na Mszy św. o godz. 11:00 w bazylice ludźmierskiej policja powiatu nowotarskiego świętowała 100-lecie istnienia
^