Ładowanie...

Ogłoszenia na Objawienie Pańskie 2020

2020-01-05 | czytano: 744
Ogłoszenia na Objawienie Pańskie 2020
Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon.
I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
Mt 2, 11

6 stycznia 2020 - Objawienie Pańskie (Trzech Króli)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli ok. 12.00, a następnie na jasełka do Domu Podhalan.

Poświęcone kadzidło z węgielkiem i kredą ministranci rozprowadzają przed bazyliką, a złożona ofiara jest przeznaczona na przedwakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej.

 

2. W środę Nieustająca Nowenna do MBL o godz. 17.00.

W niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych.

 

3. Zgodnie z zarządzeniem metropolity adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona litanią do św. Jana Pawła II, jest w naszej bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 16.30 do 17.00.

 

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w waszych domach, niech błogosławieństwo Boże towarzyszy Wam w całym roku. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które w części przekazujemy na dzieła prowadzone przez naszą diecezję.

 

5. Niedawno została otwarta biblioteka parafialna, która mieści się w salkach Domu Pielgrzyma (wejście od strony Ogrodu Różańcowego). Można tam wypożyczyć powieści religijne i historyczne, życiorysy świętych i in. Biblioteka jest otwarta w środy od 16.00 do 17.00.

 

6. Polecamy prasę katolicką, zwłaszcza Małego Gościa Niedzielnego.

 

7. Dzień Seniora to nowa inicjatywa, która odbędzie się 2 lutego. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice o 14.00, potem przedstawienie w SP pt. Jan Paweł II – droga do świętości oraz poczęstunek i wspólne kolędowanie. Prosimy o zgłaszanie chętnych Seniorów (65 lat i więcej) w SP w Ludźmierzu, osobiście lub telefonicznie (18 26553 20) do 15 stycznia. Organizatorzy zapewniają transport z domu i powrót. Na Dzień Seniora zapraszają: Szkołą Podstawowa w Ludźmierzu z Radą Rodziców, Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba, Rada Sołecka Ludźmierza i Sanktuarium.

 

Historia Mędrców uczy, że Bóg objawia się tym, którzy Go szukają. Życzymy zatem Wam, Parafianie i Goście, abyście wytrwale kroczyli ścieżkami Mędrców i abyście zawsze mieli przygotowane dary dla Boga, który już wyruszył na Wasze spotkanie.


Aktualności
Niedziela misyjna i różańcowa
94 Światowy Dzień Misyjny łączący Polskę w Europie i Brazylię w Ameryce Południowej pod hasłem: OTO JA, POŚLIJ MNIE.
Kolejna pielgrzymka Jana Pawła II w relacji kaznodziei "Stulecia urodzin" ludźmierskiego Pielgrzyma


VIII - najdłuższa pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny - od 5 do 17 czerwca 1999 roku
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^