Ładowanie...

Ponad półtora tysiąca pielgrzymów jedzie na granice

2017-10-07 | czytano: 44
Ponad półtora tysiąca pielgrzymów jedzie na granice
O 11.00 - po konferencji rozpoczęła się Msza św. sprawowana przez J. Ex. ks. bpa Jana Szkodonia

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej - Polacy otoczyli Ojczyznę modlitwą rózańcową. W naszym sanktuarium modliło się przeszło 1.600 osób zarejestrowanych na stronie. Po Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem J. Ex. Ks. Biskupa Jana Szkodonia i adoracji Najświętszego Sakramentu pielgrzymi wyruszyli na granice, by modlić się o pokój i zgodę w Polsce i w Europie. Hierarcha w homilii mówił o tajemnicy Zwiastowania, zgodzie Maryi na Wolę wyrażoną przez Archanioła Gabriela, oddaniu przez Nią Bogu swojej wolności. W czasie każdej Mszy św. - konkludował Ksiądz Biskup - dokonuje się zwiastowanie. W czasie tej pielgrzymki również. Bóg objawia nam swoją miłosierną Miłość, a my trwamy z Maryją, jak Apostołowie w wieczerniku - na modlitwie. Jezu ufam Tobie.

Także rowerzyści ludźmierscy włączyli się w inicjatywę  - Jan Czaja – rowerzysta i ministrant sprzed 54 laty - był na granicy w dwóch miejscach, tj: ścieżką rowerową dojechał do słupa granicznego za Podczerwonem następnie przejechał na przejście graniczne w Chochołowie (Sucha Hora). Byli tam pielgrzymi z Pcimia, Łętowni, Tokarni oraz kilka osób ze Słowacji jak również była też modlitwa w języku włoskim.

Odmówiono tylko 2 tajemnice z uwagi na zimno tam panujące. Wracając z powrotem minął grupę modlącą się przy kościółku na cmentarzu w Podczerwonem.

 


 Aktualności
Oddaję się Tobie w niewolę miłości
Różańcem - proś, szkaplerz - noś
Organy coraz bardziej pięknieją
"Zagrajcie Panu nową pieśń, albowiem cuda nam uczynił" Ps 98,1
^