Ładowanie...

Rozwiązanie zagadki z kapliczką

2019-10-30 | czytano: 866
Rozwiązanie zagadki z kapliczką
Znamy już lokalizację
Niecałe dwa tygodnie wcześniej pojawiło się pytanie o zdjęcie z kapliczką, którego autorem jest Władysław Werner ("Gdzie jest ta kapliczka?" >>). Opis zdjęcia wskazywał na Ludźmierz. Jednakże nikt w Ludźmierzu tej kapliczki nie rozpoznawał. Z pomocą przyszła pani Rozalia Zubek z Nowego Bystrego, która nawet przysłała obecne zdjęcie tej kapliczki.

Okazuje się, że ta kapliczka usytuowana jest w Nowym Bystrem, oddalonym o ok. 20 km od Ludźmierza. Według opisu pani Rozalii kapliczka jest na początku wsi od strony Ratułowa, zaraz za tartakiem droga na lewo, za mostem. W stosunku do lokalizacji ze zdjęcia, jest dziś przesunięta o parę metrów, bo woda potoku podmywała brzeg. Do tej pory nie mamy informacji, komu kapliczka jest poświęcona i kiedy mogła powstać.

Obok zdjęcie kapliczki wykonane kilka dni temu przez panią Rozalię. Widać, że nie ma aniołów na narożnikach, ale cała reszta wygląda identycznie jak na zdjęciu Wernera. Serdecznie dziękujemy Pani Rozalii za pomoc w rozwiązaniu sporej części zagadki.

Aktualności
Ogłoszenia na niedzielę, 16 II 2020
Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.
1 Kor 2,9
Także w cierpieniu - do Maryi
Święto ustanowione po objawieniach Matki Boskiej w Lourdes
Nabożeństwo 40-godzinne 2020
Plan czuwania podczas Nabożeństwa
40-godzinnego w 3 niedziele przez Wielkim Postem
^