Ładowanie...

Rozwiązanie zagadki z kapliczką

2019-10-30 | czytano: 491
Rozwiązanie zagadki z kapliczką
Znamy już lokalizację
Niecałe dwa tygodnie wcześniej pojawiło się pytanie o zdjęcie z kapliczką, którego autorem jest Władysław Werner ("Gdzie jest ta kapliczka?" >>). Opis zdjęcia wskazywał na Ludźmierz. Jednakże nikt w Ludźmierzu tej kapliczki nie rozpoznawał. Z pomocą przyszła pani Rozalia Zubek z Nowego Bystrego, która nawet przysłała obecne zdjęcie tej kapliczki.

Okazuje się, że ta kapliczka usytuowana jest w Nowym Bystrem, oddalonym o ok. 20 km od Ludźmierza. Według opisu pani Rozalii kapliczka jest na początku wsi od strony Ratułowa, zaraz za tartakiem droga na lewo, za mostem. W stosunku do lokalizacji ze zdjęcia, jest dziś przesunięta o parę metrów, bo woda potoku podmywała brzeg. Do tej pory nie mamy informacji, komu kapliczka jest poświęcona i kiedy mogła powstać.

Obok zdjęcie kapliczki wykonane kilka dni temu przez panią Rozalię. Widać, że nie ma aniołów na narożnikach, ale cała reszta wygląda identycznie jak na zdjęciu Wernera. Serdecznie dziękujemy Pani Rozalii za pomoc w rozwiązaniu sporej części zagadki.

Aktualności
Katechezy przedmałżeńskie 2020
Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w formie dwudniowych rekolekcji

(ostatni termin w 2019 roku: 7-8 grudnia)
101 rocznica odzyskania Niepodległości
Wieczór Dnia Pańskiego poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości stał się czasem dziękczynienia za wolność Ojczyzny
Strażacy i klerycy na Eucharystii
Msza św. w sobotę, godz. 17:00
^