Ładowanie...

Uwielbiajcie Pana wszystkie ludy ziemi - Trzech Króli 2021

2021-01-06 | czytano: 644
Uwielbiajcie Pana wszystkie ludy ziemi - Trzech Króli 2021
Czy światło Jezusa Chrystusa oświeca ciemności mojego życia? Czy je przemienia i rozświetla?

Kilka dni temu - mówił podczas kazania w uroczystość Objawienia Pańskiego ks. Mateusz - przeczytałem słowa pewnego prawosławnego świętego żyjącego w pierwszej połowie XX wieku biskupa Mikołaja:

Drogi Przyjacielu, nie masz racji mówiąc: Nie ma Boga. Powinieneś raczej powiedzieć: Ja nie mam Boga, albowiem wielu ludzi wokół ciebie obecność Boga dostrzega, czuje i widzi Jego działanie. A potem mówią: BÓG JEST.

To tak jakby chory powiedział: Nie ma na świecie zdrowia, a przecież może uczciwie tylko powiedzieć: Ja nie mam zdrowia.

To tak jakby spragniony powiedział: Nie ma na świecie wody. A przecież jest woda na ziemi, a nawet pod ziemią.

To jakby złoczyńca powiedział: Nie ma na świecie dobroci. Owszem, może w nim samym jej nie ma, ale ona na świecie jest.

Niesłusznie zatem mówisz: Nie ma Boga. Jeśli ty czegoś nie masz to nie znaczy, że  nie ma tego nikt na tym świecie. (...)


Na nocnym niebie Trzej Mędrcy wpatrywali się w Gwiazdę - mówił dalej kaznodzieja -  którą kiedyś odkryli, badając firmament, setki może tysiące kilometrów od Betlejem. (...)

Wszyscy ludzie na ziemi patrzyli na to samo niebo, co i Mędrcy. Ale nie wszyscy odkryli na nim znak narodzin Zbawiciela świata.

W naszych świątyniach podczas niedzielnych mszy świętych wszyscy ludzie widzą ukazywanego w białej hostii Syna Bożego. Ale nie wszyscy zobaczą w Nim Światło i Miłość na ich życie i codzienność, nie wszyscy dadzą się temu Światłu przeniknąć.


Nasz świat będzie się zmieniał, kiedy mówiąc słowami wspominanego świętego JA SAM BĘDĘ MIAŁ BOGA. Będę widział Jego obecność wokół mnie, dostrzegał, czuł i widział Jego działanie.

Nasz świat będzie się zmieniał, gdy z naszych Eucharystii będziemy zabierać do domu więcej światła białej Hostii i odważnej radości z usłyszanej Ewangelii.

Nasz świat będzie się zmieniał, kiedy patrząc na niebo zobaczę w świecącym Słońcu gest Miłości Pana Boga właśnie dla mnie.

Nasz świat będzie się zmieniał, gdy będę starał się zobaczyć Go wszędzie, w każdym moim doświadczeniu: również w ubóstwie i biedzie własnego serca.


Trzej Mędrcy odnaleźli NOWONARODZONEGO Króla w Betlejem, w krainie Judei. Wiemy, że to spotkanie zostawiło w nich wielki ślad, bo widzimy w nich radość, bo oddali pokłon Dzieciątku, złożyli Mu dary. Spotkanie z Jezusem zostawiło w nich ślad na całe życie. Módlmy się, by każde spotkanie z Jezusem pozostawiało ślad w naszym życiu....


Po każdej Mszy św. można było zabrać do domów kredę i kadzidło, by na swoich drzwiach napisać: K+M+B 2021 znak wiary mieszkańców tego domu i Bożego błogosławieństwa.


Po Mszy św. o 11.00 królowie, którzy przyjechali dziś do naszej szopki na koniach poprowadzili nas do szopki na ołtarzu polowym, gdzie złożyli swoje dary Dzieciątku, pozostawili symbole swojej obecności przed figurką małego Jezusa, przed Maleńką Miłością. Czy zostawiło to spotkanie w nas ślad Jego obecności?


Zdjęcia Jana Cieplińskiego - dziękujemyAktualności
Katechezy przedmałżeńskie  AD 2021
Aby młodzi dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa
Odpust w Długopolu 3 V 2021
Patron strażaków, hutników, ludzi wielkiej odwagi
NMP Królowej Polski - rok 2021
Królowo Polski - przyrzekamy, Królowo Polski - ślubujemy!
^