Ładowanie...

Człowiek szczęśliwy umie dziękować

2015-06-26 | czytano: 1572
 
 

 
 Już o 8.00 rano bazylika ludźmierska wypełniła się dziećmi, nauczycielami, rodzicami. Ks. Proboszcz przywitał wszystkich, Dyrekcję, Nauczycieli, poczty sztandarowe i przede wszystkim uczniów. "Jest takie...


 

 

PhototasticCollage 2015 06 27 06 21 51

 

 Już o 8.00 rano bazylika ludźmierska wypełniła się dziećmi, nauczycielami, rodzicami. Ks. Proboszcz przywitał wszystkich, Dyrekcję, Nauczycieli, poczty sztandarowe i przede wszystkim uczniów. "Jest takie cudowne słowo DZIĘKUJĘ - mówił - i Wy chcecie je dzisiaj powiedzieć: rodzicom, Nauczycielom za trud, za pracę, za kształtowanie umysłów i serc młodych. Ale najpierw u stóp Matki Bożej Królowej Podhala chcecie modlić się za Rodziców, za katechetów, za Nauczycieli. Miałem powiedziec dwa słowa, więc mówię: SZCZĘŚĆ BOŻE"

Dzieci czytały, śpiewały, włączyły się czynnie w Liturgię. W homilii ks. Bronisław mówił o dwóch stronach dzisiejszego dnia: radości, że będzie mniej obowiązków i dla Nauczycieli i dla dzieci, ale i o smutku, że już się z niektórymi nie spotkamy po wakacjach. "Ta Uroczystość ma na celu PODZIĘKOWANIE - mówił dalej ks. katecheta - Dziękczynienie Panu Bogu, Rodzicom, Nauczycielom. Nie możemy bowiem tylko prosić. Człowiek szczęśliwy umie dziękować. Przyjaźń trzeba pielęgnować zawsze. Najpiękniejszym PRZYJACIELEM jest Pan Jezus. Dlatego od spotkań, rozmów, modlitw z Panem Bogiem - NIE MA WAKACJI. Chodzenie do szkoły to kształtowanie siebie nawzajem, bo to ludzie tworzą atmosferę szkoły: i Nauczyciele i każdy z Was. Nauczyciele kształtują Wasze serca."

I rozpoczynają się wakacje. Pięknym DZIĘKCZYNIENIEM. Niech będą piękne: pełne Boga, Dobra, Dziękczynienia, Miłości i Pokoju. 

 

Zabierz na wakacje;

Dekalog wakacyjny

 

Zdjęcia;

Dziecięca wdzięczność za rok szkolny

 

 


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^