Ładowanie...

Tu przyjmuje najlepszy Lekarz

2019-02-11 | czytano: 1980
Tu przyjmuje najlepszy Lekarz
XXVII Światowy Dzień Chorego
We wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej bazylice jak co dnia od godz. 10:00 była okazja do spowiedzi. Święto chorych rozpoczęło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 11:00 a zakończyło się indywidualnym tzw. "lourdskim" błogosławieństwem. 
***
Po adoracji, o godz. 12:00,  rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył penitencjarz bazyliki w Ludźmierzu, ks. Zbigniew Palian. Koncelebrowali - ks. Stanisław Krużel z Wróblówki oraz ks. Jan Bielański z Krakowa, Nowej Huty. Podczas kazania ks. Zbigniew przypomniał największą tajemnicę Eucharystii: możemy podczas niej połączyć się z Chrystusem. Dalej mówił o tajemnicy cierpienia, że chorzy są skarbem Kościoła. Mówił o zaciśniętych dłoniach, w których jest Różaniec; o wartości modlitwy osób cierpiących, że choć czasem zdarzy się podczas modlitwy przysnąć lub stracić rachubę, która to już dziesiątka - lecz nie jest to ważne. Ważne jest to, że modlitwa płynie i dotyka Serca Jezusa i Maryi. Dalej kaznodzieja mówił o najlepszym lekarzu, do którego jest dostęp o każdej porze - to Jezus w tabernakulum, a Maryję ks. Zbigniew porównał do najlepszej pielęgniarki.
***
Podczas Mszy św. został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych ponad 200 osobom. Po Eucharystii ks. Bronisław zaprosił wszystkich do jadłodajni "Tęcza" na świeżą drożdżówkę, kawę lub herbatę, którą zapewnili parafianie z zespołu charytatywnego. Oprócz pań z zespołu charytatywnego, podczas święta pomocą służyli również Rycerze Kolumba, którzy byli także gotowi odwieźć chorych do domów.
Serdecznie dziękujemy za pomoc chorym i niepełnosprawnym w dotarciu do bazyliki oraz podczas udzielania sakramentów.

Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^