Ładowanie...

I sobota sierpnia

2017-08-01 | czytano: 2868
I sobota sierpnia
Czuwanie sierpniowe

Wynagradzające czuwanie Niepokalanemu Sercu NMP 5 sierpnia  będzie wyjątkowe ze względu na Monstrancję, w której będzie wystawiony Najświętszy Sakrament - to będzie Monstrancja Fatimska - dar dla Fatimy od katolików z Polski. 
Po Mazy św.  o godz. 18.00 rozważania różańcowe podejmą następujące parafie Dekanatu Nowotarskiego:
Cz. radosną - Rogoźnik
Cz. światła - Ostrowsko
Cz. bolesną - Waksmund
Po alepu w procesji ze świecami cz. chwalebną poprowadzi parafia NSPJ z Nowego Targu
Mszę św.  na zakończenie czuwania ok. godz. 21.40 odprawi kapłan z parafii NSPJ.

Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice„Ecclesia de Eucharistia” nazwł Maryję - Niewiastą Eucharystii.

 

Całe życie Maryi było zwrócone na Jezusa i prowadziło do odkrycia sensu Eucharystii. Ona prowadzi nas do Najświętszego Sakramentu. Można powiedzieć, żeMaryja była pierwszym tabernakulum i zarazem pierwszą monstrancją.Pierwszym tabernakulum stała się dla Jezusa po wypowiedzianym fiat podczas Zwiastowania. Dzięki niemu prosta dziewczyna z Nazaretustała się Matką i pierwszym Mieszkaniem Słowa Wcielonego.Zaraz po tym wydarzeniu Maryja idzie do Elżbiety. Tym samym staje się pierwszą monstrancją. Maryja odkrywa Jezusa i pragnie nam Go dawać. Nie zasłania Go, ale właśnie na Niego wskazuje.

 

Monstrancja - Dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Fundację Aniołów Miłosierdzia, która daje nieustannie nadzieję jedynemu na Litwie Hospicjum. Monstrancja została wykonana przez Firmę Drapikowski Studio z Gdańska. Monstrancja przedstawia Maryję - Niewiastę obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. Księżyc w którym wtopiona jest autentyczna grudka ziemi z księżyca oraz 12 meteorytów. W centrum, niejako w sercu Niewiasty Eucharystii znajduje się miejsce w którym będzie umieszczany Najświętszy Sakrament. Niech ten znak Maryi przypomina wszystkim, że winniśmy dar rodzącego się Pana przechowywać w czystych i nieskalanych grzechem sercach i być odblaskiem Jego światłości.

Ten dar, o którym wiedzą i którego oczekują w Fatimie będzie przekazany we wrześniu przez osoby niepełnosprawne oraz pielgrzymów ze Skalnego Podhala i innych regionów naszej Ojczyzny podczas pielgrzymki do Fatimy.

 


Aktualności
16 Pielgrzymka Rowerowa Giewont-Hel
Wyruszamy zawsze z Panem Bogiem
43 Piesza GÓRALSKA Pielgrzymka na Jasną Górę
Od Królowej Podhala do Królowej Polski
^