Ładowanie...

Misje - niedziela 3 kwietnia 2022

2022-04-03 | czytano: 813
Misje - niedziela 3 kwietnia 2022
Idź i nie grzesz więcej

W V Niedzielę Wielkiego Postu AD 2022, gdy pozasłanialiśmy krzyże, figurę Pani Ludźmierskiej - w parafii rozpoczynają się misje święte, czas, gdy trzeba nam się zatrzymać, usłyszeć Słowo skierowane do nas - jak mówił ks. Adam Podbiera - ale i trzeba to Słowo zrozumieć - dopowiadał ks. Jan Szczepaniak. W homilii dialogowanej misjonarze zastanawiali się nad koniecznością odrzucenia, odcięcia się od czynionego zła, a opowiedzenia się za Dobrem, za Bogiem. Dobro w moim życiu wynikać ma z trwania w Bogu. 
Jezusowe Słowa: idź i nie grzesz więcej - to słowa do Ciebie i do mnie, do każdego z nas. 

Po 40 latach życia - cytował ks. Adam ks. Malińskiego ma się taką twarz, na jaką się zasługuje. Wielu z nas się zagubiło, wiele małżeństw żyje na skraju rozpadu, dlatego są misje. 
Misje KU ODNOWIE RODZINY są po to, aby wrócić do czerpania siły z Boga samego.
Po sumie misjonarze błogosławili dzieci, a malcy podchodzi razem z rodzicami po łaskę błogosławieństwa.

Natomiast w kazaniu pasyjnym podczas Gorzkich Żali ks. Jan rozważał samotność - samotność Jezusa w Ogrojcu i na Krzyżu, samotność Twoją i moją. Ale jak w przypadku Pana Jezusa, tak i w naszych przypadkach pozornego odrzucenia, lekceważenia, niezrozumienia, pozornego bezsensu - zawsze jest z nami Bóg Ojciec. Nie opuszcza nas, nie zostawia samotnymi. Jest, choć jest to trudna Obecność. Dzięki Ogrójcowi i Krzyżowi - każde opuszczenie jest zwyciężone przez Pana Jezusa.

Aktualności
Pierwsze czuwanie wakacyjne
2 lipca czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Tyś jest Bóg prawdziwy w świętej Hostii
Boże Ciało w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym (16.06.2022)
Boże w Hostii ukryty umocnij naszą wiarę.
^