Ładowanie...

Nie trwóżcie się

2015-11-25 | czytano: 1991
Dziś (i każdego dnia) poświęć trochę czasu na kontemplowanie głównej prawdy naszej wiary: Bóg opiekuje się tobą - dzisiaj, jutro i codziennie. Św. Franciszek uczy, że albo Bóg osłoni cię przed cierpieniem, albo da ci...

Dziś (i każdego dnia) poświęć trochę czasu na kontemplowanie głównej prawdy naszej wiary: Bóg opiekuje się tobą - dzisiaj, jutro i codziennie. Św. Franciszek uczy, że albo Bóg osłoni cię przed cierpieniem, albo da ci swoją siłę, byś je wytrzymał. Jesteś dzieckiem Boga i On przeprowadzi cię bezpiecznie przez wszystkie nieszczęścia i złe przygody. On trzyma cię za rękę, dostosowuje swój krok do twojego i obiecuje nieść cię na swoich ramionach, gdy nie będziesz miał już sił.


Powiedz, więc Jezusowi, co cię teraz przeraża, i poproś Go, żeby ci pomógł. Jego zalecenie: „Nie trwóżcie się", nie jest niemożliwe do wypełnienia. Po prostu postaraj się odsuwać te myśli, które ograbiają cię z pokoju, i proś Ducha Świętego, aby dawał ci nowe myśli - Jego myśli - na temat tego, co cię martwi. Zapisuj wszystkie budujące i zachęcające myśli, jakie przychodzą ci do głowy i zaglądaj do nich za każdym razem, gdy powraca strach. Każdego dnia powtarzaj sobie:

„Nie będę się bać! Wszechmogący Bóg jest przy mnie i przyjdzie mi z pomocą!".


„Jezu, trzymaj mnie dziś za rękę. Chcę przeżyć ten dzień w Twoim pokoju, bez lęku o to, co przede mną."

 

Jezus idzie z Tobą


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^