Ładowanie...

Odpust Matki Boskiej Gromnicznej w pierwszą sobotę lutego 2019

2019-02-02 | czytano: 3575
Odpust Matki Boskiej Gromnicznej w pierwszą sobotę lutego 2019
2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego - zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej

Tego dnia w naszym sanktuarium ludźmierskim obchodzimy jeden z siedmiu odpustów Maryjnych na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej z 1890 roku. Msze św. jak w niedziele: 7:00, 9:00, 11:00, 17:00.

Kazania głosił i sumie odpustowej o g. 11.00 przewodniczył ks. kan. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Miętustwie. Z homilii na Ofiarowanie Pańskie >>

Przyniesione na liturgię gromnice, zostały pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.

Na Mszy św. o godz. 17.00 rodzice, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. uroczyście przekazali dzieciom świece chrzcielne.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego – modliliśmy się za zakonników i zakonnice oraz o powołania do życia zakonnego w świecie i z naszej parafii. Ofiarą na tacę jest przeznaczona na wsparcie materialne zakonów kontemplacyjnych.

2 luty to również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17:00 odbyło się czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z Różańcem Fatimskim. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. O czuwaniu pierwszo-sobotnim >>

Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^