Ładowanie...

Ogłoszenia na 1 października 2023

2023-10-01 | czytano: 1092
Ogłoszenia na 1 października 2023
Jezus Chrystus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Flp 2, 6

XXVI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj przy kościele kwesta, do której zachęca Ksiądz Arcybiskup, na rzecz duszpasterstwa dzieci i młodzieży w diecezji, dekanacie i parafii. Można napić się kawy i skosztować ciasta. Dziękujemy za wsparcie.

Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem do MOR. Dziś o godz. 17.15 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych, nabożeństwo różańcowe o 17.30 z adoracją, a w dni powszednie o 17.15. Podczas różańca szczególnie modlimy się w intencji Ojca Świętego, za Synod, za dzieci i młodzież, za misje, o pokój na świecie, w intencji naszej Ojczyzny, a w ostatnim tygodniu – za zmarłych. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w bazylice zachęcamy do modlitwy różańcowej w gronie rodziny z dziećmi.

Podczas nabożeństw dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki. Różańce na konkurs i teksty rozważań prosimy składać w zakrystii do piątku, 13 października.

 

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na mszę świętą o godzinie 9.00. Będzie to msza święta z kazaniem do dzieci.

 

3. W tygodniu:

* poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów

* środa – św. Franciszka z Asyżu; modlimy się za papieża Franciszka; Nieustająca Nowenna do MBL (TV Podhale)

* I czwartek – św. Faustyny Kowalskiej; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; zebranie Akcji Katolickiej o 18.30;

* I piątek – przypominamy o spowiedzi i Komunii św. I-piątkowej.

* I sobota Matki Bożej Różańcowej czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: rozpocznie się Mszą św. o 18.00, adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową prowadzoną przez parafie dekanatu Biały Dunajec, o 21.00 procesja do MOR, zakończenie Mszą św. o 21.40. Zapraszamy Róże i parafian z ulic: ul. Podhalańska, Krótka, Kamieniec, Ogrodowa. W tym nabożeństwie i przez całą niedzielę będzie nam także towarzyszyć Ikona św. Józefa, która rozpoczyna swoją peregrynację. Przy tej peregrynacji, po Mszach świętych w niedzielę Rycerze Kolumba będą prowadzić zbiórkę na Dom samotnej matki w Wadowicach.

W kaplicy św. Jana Pawła II po I-sobotnim czuwaniu zacznie się „Jerycho Różańcowe” czyli nieustanna modlitwa 24 godziny na dobę aż do następnej soboty wieczór. O każdej porze można dołączyć się do tej modlitwy.

 

4. W ubiegłym roku figura MB Ludźmierskiej stanęła w parafii Brűckl, u ks. Pawła Windaka. Już wtedy został poddany pomysł, aby wyruszyć w pielgrzymce i zawieźć Maryi korale. Taką pielgrzymkę pragniemy zorganizować w dniach 19-22 października. Koszt 400 zł i 120 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

5. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę „Domu pod Tęczą”.

 

Bierzmy w październiku różaniec do naszych rąk – modląc się można zmienić świat i samego siebie.


Aktualności
Ważne relacje z Ojcem - nowi Rycerze Kolumba
9 grudnia dzień skupienia RK w Ludźmierzu od godz. 9.00
Naszą polityką jest Ojcze nasz....
VII Światowy Dzień Ubogich
^