Ładowanie...

Ogłoszenia na 14 listopada 2021

2021-11-14 | czytano: 962
Ogłoszenia na 14 listopada 2021
Czy to już? czy już żyjemy w zapowiadanej przez Chrystusa erze końca czasów?

XXXIII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

1. Dzisiaj V Światowy Dzień Ubogich – Jezus przypomina: „ubogich zawsze macie u siebie”. Przed bazyliką trwa kwesta prowadzona przez Parafialny Zespół Charytatywny na cele charytatywne w diecezji i parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Ponieważ dziś jest także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego przez cały tydzień do skarbony pod chórem można składać ofiary na rzecz Libanu, gdzie trwa ogromny kryzys humanitarny, bezrobocie sięga 70 %, a ¼ mieszkańców kraju to uchodźcy wojenni.

 

2. W tygodniu:

* środa – św. Elżbiety Węgierskiej; Nieustająca Nowenna do MBL o 17.00;

* czwartek – bł. Karoliny Kózkówny; Msza św. uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez ks. Jana Reczka o godz. 17.00

* piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 17.00;

* katecheza przedchrzcielna o 18.00 w salce pod plebanią;

* sobota – św. Rafała Kalinowskiego.

 

3. W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 akt poświęcenia się NSPJ, przyjęcie nowych ministrantów o 11.00.

 

4. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w środę o godz. 19.00.

 

5. Na budowie „Domu pod Tęczą”, wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, kończymy pokrywanie dachu aluminiową blachą (dzięki zaangażowaniu firmy „PIOTROWSKI”, zatrudnieniu firm blacharskich i pięknej pogodzie). Lepiej widać kształt i wielkość budynku, prezentuje się okazale, możemy być dumni. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel przez poszczególne rodziny. Można także nabyć cegiełki jako wsparcie naszego dzieła.

 

6. W najbliższą niedzielę będzie przeprowadzona, trzecia w tym roku, składka na pokrycie kosztów sprzątania bazyliki i kwiaty. Serdecznie prosimy rodziny z Krauszowa oraz tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, o złożenie ustalonej z Radą ofiary (ok. 50 zł). Po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary przy bazylice. Prosimy o podpisywanie kopert z datkami.

Ponieważ zaczęliśmy sezon grzewczy w bazylice, składka w niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.


7. Strona internetowa naszego cmentarza odnotowała prawie 2000 odwiedzin. Do jutra prosimy zgłaszać mailem pomyłki i braki dotyczące osób pochowanych.

Internetowa strona służy także do administrowania cmentarzem, m.in. do prowadzenia ewidencji opłat za nagrobki i piwnice. Rada Cmentarza i Rada Parafialna zatwierdziły nowe zasady dotyczące opłat, które obowiązują od dzisiaj:

- opłaty za miejsce przy nowym nagrobku lub piwnicy nie będą związane, jak dotychczas, z wartością wykonanych prac, lecz będą stałe; opłaty trzeba jednak będzie uiścić w kancelarii przed rozpoczęciem prac na cmentarzu, przy pobieraniu pozwolenia na wjazd i prace na cmentarzu;

- wykaz opłat będzie umieszczony na stronie cmentarza w tym tygodniu; dobrą wiadomością jest to, iż opłaty te są niższe niż zazwyczaj wpłacane do tej pory;

- opłata za piwnicę tj. grobowiec jest ważna przez 99 lat, a opłata za nagrobek przez lat 20 tzn. po 20 latach trzeba ją ponowić;

- na internetowej stronie cmentarza każdy będzie mógł zobaczyć czy dany grób został opłacony, czy nie; wraz z Radą Parafialną stwierdziliśmy jednak, że przez ok. pól roku tj. do końca czerwca informacja o nieopłaconym grobie nie będzie się wyświetlać – to czas, aby opiekunowie grobu wnieśli wymaganą ofiarę za miejsce; pamiętajmy, że wpłacana kwota jest też wyrazem troski o cały cmentarz i powinna być w równym stopniu ponoszona przez wszystkich;

- do wykonania piwnicy, nowego nagrobku lub poważnego remontu należy tak jak dotąd uzyskać w kancelarii pozwolenie na wjazd na cmentarz.

 


Aktualności
Wiersze na odpust w roku 2022
Autorstwa p. Zofii Truty z Kalifornii-Czerwiennego
Suma odpustowa z metropolitą Krakowskim
Idźmy za Maryja w stronę Nieba
Złoci Jubilaci rocznik 1972
Ona jest bardziej Matką niż Królową
^