Ładowanie...

Ogłoszenia na 17 lipca 2022

2022-07-17 | czytano: 695
Ogłoszenia na 17 lipca 2022
Maria najlepsza cząstkę wybrała.

 XVI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj nieszpory o godz. 17.30.

 

2. W tygodniu:

*poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy;

*środa – Nieustająca Nowenna do MBL o godz. 18.00 (TV Podhale);

*piątek – św. Marii Magdaleny; Nowenna do św. Jana Pawła II w 22. dzień miesiąca, podziękowania i prośby składamy do skarbony w bazylice i w kaplicy św. Jana Pawła II;

*sobota – św. Brygidy, Patronki Europy;

 

3. W niedzielę, z racji wspomnienia św.Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Wjazd samochodów do poświęcenia od strony parkingu, wyjazd w kierunku domu pielgrzyma.

Ofiary składane zwyczajowo z tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów na misjach oraz na budowę „Domu pod Tęczą”.

 

4. Zapraszamy do udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę w terminie 23-31 lipca. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymowania w naszym sanktuarium w sobotę o godz. 10.30. Informacje na plakatach i stronach internetowych. Zapisy w parafii NSPJ w Nowym Targu oraz po Mszy św. w Ludźmierzu.

 

5. Zapraszamy w wakacje do biblioteki parafialnej (w Domu Pielgrzyma), która jest czynna w każdą środę od 17.00 do 18.00.

Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Staś.

 

6.Internetowa strona naszego cmentarza wzbudziła ostatnio spore zainteresowanie, ale też niepotrzebne komentarze. Prosimy więc o osobiste zgłaszanie się do kancelarii, aby wyjaśnić sytuację, gdy grób został opłacony, a nie jest to widoczne na stronie parafialnej. Zdarza się tak, ponieważ przez wiele lat przy opłatach zapisywano tylko imię i nazwisko zmarłej osoby, a więc jeśli jest kilku zmarłych o tym samym imieniu i nazwisku, nie wiadomo komu przypisać opłatę. A zatem prosimy o kontakt z kancelarią i cierpliwe wyjaśnianie takich i innych wątpliwości. Sporo osób było już w kancelarii, problemy zostały wyjaśnione i wszyscy wychodzili zadowoleni.

 

7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na budowę „Domu pod Tęczą” oraz za ofiary indywidualne na ten cel. To dzieło, wotum wdzięczności Bogu za św. Jana Pawła II, można też wesprzeć wykupując cegiełki: brązową, srebrną, złotą lub diamentową – wszelkie informacje w kancelarii.

Na naszej budowie zostało wydzielonych 12 pokoi dla pielgrzymów i trwają już w nich prace przy instalacji wodno-kanalizacyjnej i grzewczej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu pod opieką Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II.


Aktualności
Wiersze na odpust w roku 2022
Autorstwa p. Zofii Truty z Kalifornii-Czerwiennego.
Autorka z mężem Kazimierzem na zdjęciu.
Suma odpustowa z metropolitą Krakowskim
Idźmy za Maryja w stronę Nieba
Złoci Jubilaci rocznik 1972
Ona jest bardziej Matką niż Królową
^