Ładowanie...

Ogłoszenia na 21 stycznia 2024

2024-01-20 | czytano: 812
Ogłoszenia na 21 stycznia 2024
Niedziela Słowa Bożego

III niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego przypomina, że bogactwo Pisma Świętego jest niezmierzone. Pan Bóg wypowiada się na wszystkie, istotne dla człowieka tematy. Nie ma takich sytuacji w życiu, dla których analogii nie można by znaleźć na kartach Biblii. Zachęcamy, aby w tym tygodniu wziąć do ręki Pismo Święte i z wiarą je czytać. Liturgia Kościoła wspomina dziś męczeństwo św. Agnieszki.

Dziś o godz. 14.00 zapraszamy na koncert laureatów XXIX parafialnego konkursu kolęd i pastorałek. Zachęcamy do wspólnego kolędowania.

 

2. Za tydzień przypada pierwsza z niedziel, w których przygotowujemy się do Wielkiego Postu przez 40-godzinne nabożeństwo wynagradzające. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

* 12.00 – 13.00   Krauszów: numery parzyste.

* 13.00 – 14.00  ul. Tetmajera: numery parzyste.

* 14.00 – 15.00  ul. Zielona, Zacisze, Słoneczna

*15.00 – 16.00  ul. Podhalańska

*16.00 – 17.00  ul. Nowotarska, Do Potoka, Na Brzegu, Polny Młyn i Polna

 

2. W tygodniu:

* środa – św. Franciszka Salezego; Nieustająca Nowenna do MBL o 17.00 (TVPodhale)

* czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;

*piątek –św. Tymoteusza i Tytusa;


3. W przyszłą niedzielę ostatnią niedzielę stycznia wszystkich parafian zapraszamy na jasełka do Domu Podhalan, które przedstawią dzieci ze SP w Krauszowie. Początek o godzinie 18.00. Po jasełkach podzielimy się opłatkiem, dlatego zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii: Radę Parafialną, Akcję Katolicką, Zespół Charytatywny, Rycerzy Kolumba, Domowy Kościół, Krąg Biblijny, młodzież oazową, ministrantów i lektorów, scholę - na spotkanie opłatkowe.

 

4. W minioną środę zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania za otwarte domy i serca. Niech przyniesione błogosławieństwo Boże domów i rodzin, otacza Was w ciągu całego roku. Jednym z tematów, które po tej wizycie oraz rozmowach z kapłanami w dekanacie chcemy poruszyć jest temat katechezy wśród młodzieży. Na tą katechezę w szkołach średnich na terenie Nowego Targu nie uczęszcza ok. 300 osób. Chcemy dać szansę tej młodzieży także w naszej parafii, aby do tej katechezy powróciła i przy parafii zorganizować takie spotkania, aby mogli nadrobić zaległości. Katecheza jest drogą do poznania Chrystusa i jednym z elementów drogi do wiary. Jeśli byliby tacy chętni prosimy o zgłoszenie do ks. Proboszcza. Od kilku miesięcy obowiązuje w naszej Archidiecezji dokument, który zabrania dopuszczania jako rodziców chrzestnych, osób które wypisały się z katechezy. To jeszcze kolejny z powodów, aby pomyśleć o powrocie do katechezy.

 

5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na remont naszej Bazyliki.

 

6. W sobotę 27.01. kolejna wędrówka Szlakiem Papieskim. Zapisy u ks. Proboszcza do środy.

 

 

Wszystkim parafianom i gościom wypoczywającym na Podhalu życzymy dobrego tygodnia pod czujnym wejrzeniem MB Ludźmierskiej.

 

 

 Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^