Ładowanie...

Ogłoszenia na 28 stycznia 2024

2024-01-28 | czytano: 1240
Ogłoszenia na 28 stycznia 2024
Wiem, kto jesteś: Święty Boży


IV Niedziela Zwykła 


 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 w naszej Bazylice jasełka przedstawi zespół Mali Śwarni. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00, rozpocznie się wynagradzające nabożeństwo 40 godzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

* 12.00 – 13.00 Krauszów: numery parzyste.

* 13.00 – 14.00 ul. Tetmajera: numery parzyste.

* 14.00 – 15.00 ul. Zielona, Zacisze, Słoneczna

* 15.00 – 16.00 ul. Podhalańska

* 16.00 – 17.00 ul. Nowotarska, Do Potoka, Na Brzegu, Polny Młyn i Polna

Dzisiaj wieczorem wszystkich parafian zapraszamy na jasełka do Domu Podhalan, które przedstawią dzieci ze SP w Krauszowie. Początek o godzinie 18.00. Po jasełkach podzielimy się opłatkiem, dlatego zachęcamy do udziału wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii.


 

2. W piątek, święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej), odpust w naszym sanktuarium – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Przynieśmy gromnice, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 zagra i zaśpiewa p. Mirosława Sojka – Topór, pochodząca z Ludźmierza, a mieszkająca w USA. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się jej koncert w nowotarskiej szkole muzycznej o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy

Także w piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00, z okazji Dnia Seniora, na który serdecznie zapraszają: Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu, Rada Rodziców, Sanktuarium MBL, Zespół Charytatywny, Akcja Katolicka, Rycerze Kolumba, Koło Gospodyń i Rada Sołecka. Po Mszy św. udamy się do szkoły podstawowej na wspólne kolędowanie oraz poczęstunek.

Na Mszę św. o godz. 17.00  zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na uroczyste przekazanie świec chrzcielnych. 

W Długopolu Msza św. o godz. 17.00.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego – modlić się będziemy za zakonników i zakonnice oraz o powołania do życia zakonnego. Ofiarą na tacę wesprzemy materialnie zakony kontemplacyjne.


3. W tygodniu:

* środa – św. Jana Bosco;

* I czwartek – Godzina Święta o 16.30, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św.;

* I piątek – ze względu na odpust zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w tygodniu, odwiedziny chorych będą w sobotę od godz. 8.00

* I sobota – św. Błażeja, błogosławienie jabłek i świec;

Czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się Mszą św. o 17.00, 

modlitwa różańcowa do 21.00 prowadzona przez:

- cz. I. Radosna – prowadzą przedstawiciele parafii Łapsze Wyżne;

- cz. II Światła – przedstawiciele parafii Łopuszna; 

- cz. III Bolesna i Koronka do Miłosierdzia Bożego – członkinie Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus; 

- cz. IV. Chwalebna – członkinie Róży św. Anny. 

Zapraszamy też rodziny z ulic: Zielona, Zacisze, Słoneczna.


5. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00.

 

6. W niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia będzie o godz. 14.00. Bardzo prosimy rodziny osób chorych o pomoc w dotarciu do świątyni. Gdyby był kłopot prosimy o kontakt z parafią, postaramy się pomóc w dotarciu na wspólną modlitwę.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.


Aktualności
Ogrojec z Jezusem
Ogrojec - miejsce Twojej modlitwy
14 okazji do nawrócenia
Droga Krzyżowa w Wielkim Poście
^