Ładowanie...

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza w roku 2021

2021-04-24 | czytano: 928
Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza w roku 2021
Dobry pasterz daje życie swoje za owce. J 10,11b

IV niedziela wielkanocna (Dobrego Pasterza)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. W niedzielę Dobrego Pasterza i przez cały tydzień modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Nieszpory o 17.30.Dziś także Święto Bacowskie czyli wiosenny redyk – uroczysta Msza św. w bazylice o godz. 11.00.

Wspominamy też św. Marka, ewangelistę, patrona naszego metropolity, abpa Marka Jędraszewskiego – polecamy go waszej modlitwie.

 

2. W tygodniu:

*wtorek - 27. kwietnia, 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II: na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Ojca świętego; następnie procesja z relikwiami do figury Pielgrzyma Ludźmierskiego i litania ku jego czci;

*środa – Nieustająca Nowenna do MB Ludźmierskiej (TV Podhale).

* czwartek – św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy.

 

3. W piątek pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół bazyliki po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o 17.30. Dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. Gromadzenie się na majówki przy kapliczkach pozostawiamy waszej roztropności, ale nie zaniedbajmy zwyczaju dekorowania kapliczek.

 

4. W pierwszą sobotę maja (w św. Józefa, rzemieślnika) – czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: Msza św. o 18.00, następnie różaniec, o 21.00 procesja po MOR i zakończenie Mszą św. o 21.40. Prowadzi dekanat Czarny Dunajec (Bachledówka, Chochołów, Odrowąż, Pieniążkowice i Nowe Bystre), z parafii zapraszamy Róże i rodziny z ul. Zielona, Zacisze, Słoneczna.

Po czuwaniu rozpoczniemy modlitewne „Jerycho Różańcowe”, które trwać będzie przez tydzień w kaplicy św. Jana Pawła II.

Zmianka dla Żywego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

 

5. Maturzystów zapraszamy 3 maja na tradycyjną pielgrzymkę maturzystów do MBL, aby prosić o szczęśliwe egzaminy i dobry wybór drogi życiowej. Od 15.00 okazja do spowiedzi, o 15.30 nabożeństwo majowe, a o 16.00 Msza święta.

 

6. Rodziny z Ludźmierza, na południe od Dunajca, prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie bazyliki i kwiaty u przedstawicieli Rady Parafialnej. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

7. Bóg wezwał do siebie śp. Stanisława Siutę (lat 78). „Wieczne odpoczywanie …”

 

Gminny Komisarz Spisowy informuje, że do 30 kwietnia istnieje możliwość samospisu internetowego. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą się spisać przez telefon (222 79 99 99) lub skorzystać z komputera w gminie. Z osobami, które się nie spiszą samodzielnie będą się kontaktować rachmistrzowie bezpośrednio lub telefonicznie.

 

Długopole: 3 maja o godz. 11.30, odpust ku czci św. Floriana.

 


Aktualności
MBL u św. Katarzyny 12 czerwca 2021
I poszła na modlitwę uwielbienia
Powiatowy Dzień Strażaka - 6 czerwca 2021
XVII Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską
Czcimy Serce Jezusowe - I piątek czerwca 2021
Serce Jezusa włócznią przebite
^