Ładowanie...

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla w roku 2021

2021-11-21 | czytano: 962
Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla w roku 2021
Królestwo moje nie jest z tego świata. J 18,35

 Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zamyka rok liturgiczny, podkreślając, że Jezus jest Panem dziejów i Sędzią każdego człowieka.

Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej (dzisiaj przyjęcie 9 nowych ministrantów).

Dzisiaj nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.

 

2. Jutro wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego – chór sanktuaryjny „Magnificat” uczci swoją patronkę na Mszy św. o 17.00. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o muzykę i śpiew w naszej bazylice: p.organiście Adamowi Rajskiemu, chórowi „Magnificat”, scholi i oazie, kapeli „Podhalanie”, orkiestrze OSP oraz wszystkim, którzy śpiewem chwalą Pana Boga.

 

3. W tygodniu:

* poniedziałek – w 22. dzień miesiąca, nowenna do św. Jana Pawła II o 17.00, podziękowania i prośby można składać do skarbon na filarze bazyliki i w kaplicy św. Jana Pawła II;

* środa – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich;

Nieustająca Nowenna do MBL o godz. 17.00;

* czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Patronki Nowego Targu.

 

Za tydzień, z racji I niedzieli Adwentu, Msza św. w Długopolu o godz. 7.00.

 

4. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na ogrzewanie bazyliki oraz ofiary składane przed bazyliką na pokrycie kosztów sprzątania świątyni – zwłaszcza parafianom z Krauszowa.

Bóg zapłać za ofiary na budowę „Domu pod Tęczą” (postępy w pracach na dachu można podglądnąć na naszej stronie). Podziękowania za ofiary na cele charytatywne w diecezji i parafii (3.108 zł).

 

5. Na stoliku z prasą m.in. Gość Niedzielny, Niedziela oraz dla młodszych Mały GN i Staś. Przypominamy, że biblioteka parafialna jest czynna w każdą środę od 16.00 do 17.00 – jesień to dobry czas, aby zanurzyć się w lekturze.

 

6. Dwie prośby związane z porządkiem i dobrem wspólnym:

- parking „pod sypką” został pięknie wyremontowany i zagospodarowany, szanujmy zatem to wspólne dobro – nie parkujcie tam, gdzie zasiana trawa, nie przejeżdżajcie przez krawężniki, a rowerzystów (zwłaszcza młodzież) i pieszych proszę, aby nie tworzyli ścieżek na terenach zielonych;

- mamy bardzo dużo miejsc parkingowych przy bazylice, pod sypką, przy organistówce, a zatem nie parkujmy na chodniku przed wejściem do świątyni; co najwyżej można na chodniku wysadzić osobę niepełnosprawną, a zaparkować w innym miejscu.

 

Za tydzień rozpocznie się Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Przygotujmy się w domach do rorat, pomóżmy dzieciom przygotować lampiony (roraty będą jak zawsze o godz. 6.20).


Aktualności
Wiersze na odpust w roku 2022
Autorstwa p. Zofii Truty z Kalifornii-Czerwiennego
Suma odpustowa z metropolitą Krakowskim
Idźmy za Maryja w stronę Nieba
Złoci Jubilaci rocznik 1972
Ona jest bardziej Matką niż Królową
^