Ładowanie...

Różaniec, różaniec, różaniec - w Ludźmierzu 2019

2019-10-06 | czytano: 3420
Różaniec, różaniec, różaniec - w Ludźmierzu 2019
"Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki"
św. Josemaria Escriva


W 1963 roku biskup Karol Wojtyła w Ludźmierzu otrzymał od Matki Bożej znak w postaci berła. Gdy przybył do Ludźmierza już jako papież Jan Paweł II, poprowadził u stóp Królowej Podhala modlitwę różańcową. W ten sposób przekazał nam znak od Maryi. Sam był cały oddany Maryi - Totus Tuus i jego święte życie potwierdziło skuteczność tego zawierzenia. W Sanktuarium Ludźmierskim przemawia obecność Maryi i św. Jana Pawła II - znaki berła i różańca. Berło w rękach Maryi jest też znakiem woli Bożej, którą Maryja wypełniła najdoskonalej.
Już w roku 1885 papież Leon XIII polecił odmawiać modlitwę różańcową przez cały październik. Wierni tej tradycji, wzmocnieni obecnością Maryi w cudownej Figurze Ludźmierskiej i świadectwem św. Jana Pawła II, odmawiajmy różaniec. 
... a październik w Ludźmierzu jest bardzo "różańcowy"...

Modlitwa różańcowa w Ludźmierzu w październiku
 • W październiku - nabożeństwo różańcowe jest codziennie:
  • - o godz. 17:15 od poniedziałku do soboty;
  • - o godz. 17:30 w niedziele.

  • Każdego dnia odmawiana jest jedna część różańca i bardzo aktywnie włączają się w tę modlitwę najmłodsi parafianie, formując "pociąg" modlitewny przez środek kościoła. Po odmówieniu pierwszej części "Zdrowaś Mario", często parami, idą na koniec kolejki, licząc, że może raz jeszcze uda im się poprowadzić modlitwę.

 • w każdą I sobotę miesiąca Unia Różańcowa zaprasza Róże Różańcowe z całego Podhala, Spisza i Orawy na prowadzenie Różańca Fatimskiego podczas czuwania wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi;

 • Jerycho Różańcowe - odbywa się wiosną w maju, a w jesieni - w październiku lub listopadzie; to 7 dni nieustannego odmawiania modlitwy różańcowej - owoc pracy Unii Różańcowej i chętnych do włączenia się na kilka godzin modlitwy Róż Różańcowych z wielu miejscowości; Jerycho trwa aktualnie od 5 do 12 października. Tutaj można zobaczyć, jakie miejscowości i parafie włączają się w czuwanie - plan Jerycha >> a tutaj intencje >> w jakich się modlimy przez 7 dni non-stop.

 • 7 października w Kościele obchodzone jest święto Matki Bożej Różańcowej. W naszym sanktuarium w pierwszą niedzielę października po Mszy św. o godz. 9:00 idziemy z procesją Eucharystyczną do pięciu tajemnic Różańca w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. W tym roku były tajemnice bolesne. Pogoda na tyle dopisała, że nie padało, choć nikomu zbyt ciepło nie było. Poniżej zdjęcia z procesji.

 • Co roku w październiku jest organizowany dla dzieci konkurs na robiony ręcznie różaniec. Oto dzieła z roku 2018 >> oraz tegoroczne: konkurs 2019 >>

 • … i zachęcamy do "modlitewnego zaglądania" do Maryjnego Ogrodu Różańcowego przez cały rok, a w październiku - szczególnie!

Warto tutaj dodać, że przez cały rok - każdego dnia - od poniedziałku do soboty osoby należące do Kół Różańcowych przy naszej parafii odmawiają Różaniec przed Mszą św. o godz. 12:00 oraz przed Mszą św. o godz. 18:00. Modlitwa rozpoczynana jest godzinę przez Mszą św. W niedziele - przed Mszą o godz. 11:00.

Poniżej galeria z tegorocznej procesji Różańcowej w pierwszą niedzielę października (6 X) po Mszy św. o godz. 9:00.
Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^