Ładowanie...

Trzej Królowie przyjechali też w roku 2022

2022-01-06 | czytano: 734
Trzej Królowie przyjechali też w roku 2022
Niech każdy z nas będzie DAREM dla Nowonarodzonego Dzieciątka

Jak co roku, tak i dziś przyjechali do nas Trzej Królowie na koniach w kolorach: zielonym - z Ludźmierza, czerwonym z Krauszowaniebieskim z Długopola. Przybyli, by oddać cześć Narodzonemu Bogu, Maleńkiemu dzieciątku, którego gaździna Podhala trzyma na swoich ramionach.

Przynieśli ze sobą dary: złoto dla Króla, kadzidło dla Boga i mirrę dla Człowieka cierpiącego. Weszli razem z celebransem ks. Proboszczem przynosząc symbolicznie postacie trzech mędrców do szopki na ołtarz polowy.

W homilii ks. Krzysztof przypomniał, że narodziny Pana Jezusa nie były ani przypadkiem, ani zaskoczeniem. Były zapowiedziane przez proroków, oczekiwane. Nawet ciała niebieskie wskazywały drogę i miejsce Jego urodzenia. Jezus przyszedł jako Zbawiciel do wszystkich i do każdego, do Ciebie i do mnie, dla Ciebie i dla mnie. Po każdym spotkaniu z Bogiem, mamy jak magowie wracać inną drogą, ubogaceni, przemienieni, ze zmienionym myśleniem i kierunkiem życiowej wędrówki. 

A przecież życie nasze to podróż, to droga przez pustynię w poszukiwaniu domu chleba – Bethlehem, w którym sam Jezus jest i stołem, i Chlebem, i światłem, i życiem nieskończonym. Żyć to znaczy być nieustannie w drodze, to znaczy nieustannie poszukiwać gwiazdy, która prowadzi nas przez pustynię do domu Ojca.

 

Po sumie w 3 kolorowym Orszaku prowadzonym przez Gwiazdę, Kapelę Podhalanie, orkiestrę strażacką, ks. Krzysztofa z flagami przeszli obok kamienia Tetmajerowskiego, koło Domu Pielgrzyma i wnieśli wyobrażenia króli na ołtarz polowy.

 

Dzień dziś wesoły - takie hasło przyświecało Orszakowi.

Orszak Afrykański Króla Baltazara zawołał: „Wyśpiewują chwałę – Bogu żywioły”.W ten sposób rycerze i dwórki afrykańskiego króla podkreślają fakt, że całe stworzenie, rośliny i zwierzęta, wszystkie zjawiska przyrodnicze, żywioły, takie jak ogień, woda, wiatr i ziemia, będą śpiewać na cześć Pana w dniu Jego narodzin.

Okrzyk Orszaku Azjatyckiego Króla Melchiora wybrzmiał: „Radość ludzi – wszędzie słynie” i mówi bezpośrednio o tym, że cały świat usłyszy o radości tych, którzy uwierzyli w narodzenie Zbawiciela.

Okrzykiem Orszaku Europejskiego Króla Kacpra były słowa: „Tam witali – w żłobie Pana”, które opowiadają o tych, którzy przybyli do Stajenki i podeszli do żłóbka, żeby powitać leżącego w nim Pana Jezusa.Aktualności
Wiersze na odpust w roku 2022
Autorstwa p. Zofii Truty z Kalifornii-Czerwiennego.
Autorka z mężem Kazimierzem na zdjęciu.
Suma odpustowa z metropolitą Krakowskim
Idźmy za Maryja w stronę Nieba
Złoci Jubilaci rocznik 1972
Ona jest bardziej Matką niż Królową
^