Ładowanie...

Wierność najpiękniejszą pieczęcią miłości

2022-06-04 | czytano: 1363
Wierność najpiękniejszą pieczęcią miłości
Jubileuszowa - Srebrna - 25 Piesza Pielgrzymka z Zakopanego do Ludźmierza

Już po raz 25 Piesza Pielgrzymka z Krzeptówek do Ludźmierza przebyła szlak papieski, który Jan Paweł II przejechał po raz pierwszy 25 lat temu. Z okazji takiego jubileuszu Eucharystię na ołtarzu polowym celebrował świadek tamtego wydarzenia ks. kard. Stanisław Dziwisz. Wspominał, że wtedy nie było łatwo, ale bardzo papieżowi zależało, aby odwiedzić Podhale. 
W homilii ks. Wojciech Węgrzyniak pytał:
Co można dodać do pięknych słów księdza kardynała? Co można dodać do słów liturgii wigilii Zesłania Ducha Świętego?
Nie dodamy nic. Tylko podziękujemy, bo jest za co.
Dziękujemy za wierność każdemu i każdej z nas, za wierność Jana Pawła II, 
Dziękujemy Eminencji za wierną służbę Janowi Pawłowi II,
Dziękujemy za wierność tych, którzy chodzą od 25 lat w pielgrzymce, ale i za tych, którzy 24 lata, 20, 15, a nawet za tych, którzy w tym roku poszli po raz pierwszy.

Dziękujemy za to, że Krzyż, który przyjmujemy jest Krzyżem Chrystusowym, i jeśli cierpimy z miłością, to to cierpienie podobnie jak Chrystusowy Krzyż przyniesie odkupienie,
Dziękujemy za ten Chrystusowy Krzyż.
Dziękujemy też za upominanie nas przez ojca świętego Jana Pawła II, bo myśmy się trochę rozpuścili, trochę się zgrywamy. Nie wstydźmy się Krzyża - prosił nas Jan Paweł II - nie wstydźmy się, ze jesteśmy chrześcijanami; bądźmy dumni z Ewangelii.
Dziękujemy za to, że mamy tożsamość miłości. Chcemy tej miłości się trzymać, chcemy trzymać się miłości Boga.
Z tą miłością Boga jest jak z Tatrami - czasem ich nie widać, czasem się ukrywają za chmurami, czy za mgłą, ale one są. Tak jak Boża Miłość do mnie i do Ciebie. A wierność jest najpiękniejszą pieczęcią miłości. 
Ksiądz Kardynał podczas składania darów otrzymał od Komandora srebrny identyfikator - dowód na uczestnictwo w pielgrzymce. 
Po Eucharystii w bazylice trwało dalej czuwanie wynagradzające, które prowadził dekanat Białka Tatrzańska. Z ostatnią częścią różańca przeszliśmy przez Maryjny Ogród Różańcowy i złożyliśmy znicze pamięci przy figurze Jana Pawła II.

https://www.watra.pl/zakopane/wiadomosci/2022/06/05/sursum-corda    - zdjęcia na stronie watra.pl  autorstwa P. Pawła Murzyna


Aktualności
Poezja różańcowa Stanisława Kity
Różaniec to modlitwa o sercu Chrystologicznym.
Amazonki w roku 2024
Maryja zachowywała wszystkie te Słowa w Swoim Sercu
^