Ładowanie...

Dzień wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich 2019

2019-07-03 | czytano: 438
Dzień wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich 2019
Nie do wiary, a jednak!

W Sanktuarium Ludźmierskim spotkały się wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich przebywające na wakacjach na Podhalu. We Mszy św. na ołtarzu polowym w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski z diecezji wrocławskiej a w koncelebrze stanęli duszpasterze będący na rekolekcjach z grupami.
Ksiądz biskup w słowie skierowanym do wiernych przywołał historię dzisiejszego patrona - św. Tomasza, który od niedowiarka doszedł do apostoła. Niedowiarek, to ten, który mówi: "Nie do wiary".
Mamy też powód, by można było powiedzieć "obietnica nie do wiary" - św. Paweł w liście do Efezjan mówi, że "jesteśmy domownikami Boga". W tym też odbija się najgłębsze oczekiwanie serc, które jest wpisane w Ruch Rodzin Nazaretańskich - żyć w towarzystwie Boga.
Do Ludźmierza przybyło kilkaset rodzin, w sumie około 1000 osób a Mszę koncelebrowało 30 kapłanów.

fot. Jan Ciepliński 


Aktualności
Pielgrzymka do Francji: Lourdes, La Salet - październik 2020
Organizujemy 8-dniową pielgrzymkę z Ludźmierza do Francji - do Lourdes i La Salette - pełny program poniżej. Wyjazd 7 października 2020, przelot samolotem z Krakowa do Lourdes, koszt 3.500 zł, zapisy w kancelarii do końca listopada z zaliczką 800 zł, ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w samolocie.
Kto wie, gdzie jest ta kapliczka?
Oto zdjęcie Władysława Wernera kapliczki z Ludźmierza.
Bogata niedziela - XIX Dzień Papieski - misje, Solidarność, Iskra Miłosierdzia...
13 października na pewno kojarzy się z Objawieniami Fatimskimi sprzed 102 lat. A w Ludźmierzu Matka Boża wciąż przyciąga i daje siły do dobrych dzieł
^