Ładowanie...

Ogłoszenia na drugą niedzielę Adwentu AD 2017

2017-12-09 | czytano: 103
Ogłoszenia na drugą niedzielę Adwentu AD 2017
Mk 1,1-8

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Przeżywajmy Adwent w duchu religijnym: dbajmy o naszą codzienną modlitwę, pamiętajmy o podjętych postanowieniach, przychodźmy na Roraty o 6.20. Zapraszamy na nie dzieci, młodzież i dorosłych, a rodziców prosimy o mobilizowanie swoich pociech. Patronemrorat jest św. Józef.

Spowiedź przedświąteczna będzie w najbliższą niedzielę od 14.00 do 17.00. Zaplanujmy swój czas tak, aby skorzystać z daru przebaczenia Bożego. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

 

2. W tygodniu:

* środa – św. Łucji, Nieustająca Nowenna do MBL (TV Podhale); pierwsze spotkanie małżeństw chcących należeć do Oazy Rodzin o godz. 18.00 w sali pod plebanią;

* czwartek – św. Jana od Krzyża; Msza św. o godz. 17.00 z modlitwą o uzdrowienie – ks. Jan Reczek; spotkanie zespołu charytatywnego o 19.00;

* piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 17.00.

* sobota – spotkanie wszystkich grup kolędników misyjnych o godz. 9.00.

 

3. W sobotę, 16 grudnia, rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty w sobotę będą o godz. 17.00. W tym dniu harcerze przyniosą do bazyliki „światło betlejemskie”, a po Mszy św. uroczyście, razem z dziećmi przebranymi za aniołki, przejedziemy do ołtarza polowego i rozświetlimy szopkę i choinki.

 

4. Bóg zapłać za ofiary na nowe organy. W najbliższą, trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona będzie na ogrzewanie bazyliki. Do skarbony pod chórem można składać dar adwentowy jako pomoc dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. W sklepiku sanktuaryjnym można jeszcze zakupić dewocjonalia z drewna oliwnego.

 

5. Pamiętajmy o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są na stoliku z prasą).


6. Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w styczniu 2019r. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o zgłoszenie się w parafii do końca grudnia tego roku.

 

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki” – to wezwanie Jana Chrzciciela niech będzie dla nas drogowskazem i mobilizacją w tym tygodniu. Błogosławieństwo Boże niech umocni nasze dobre pragnienia.


Aktualności
Niepokalana i bohaterowie Niepodległej
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przywołaliśmy i uczciliśmy pamięć o tych, którzy walczyli dla Ojczyzny
Święty Mikołaj 2018
Przyszedł zaraz po końcowym błogosławieństwie...
^