Ładowanie...

Ogłoszenia na niedzielę, 3 V 2020

2020-05-03 | czytano: 1094
Ogłoszenia na niedzielę, 3 V 2020
Pan mym pasterzem,
nie brak mi niczego.
Ps 23

3 maja 2020 - IV niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Nabożeństwo majowe w bazylice dziś o 17.30, a w tygodniu po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy do wspólnego oddawania czci Matce Bożej, naszej Królowej.

Najdoskonalszą formą czci Matki Bożej jest zawierzenie się Maryi, a przez Nią Jezusowi: na naszej stronie rozpoczął się cykl 30-dniowego przygotowania do takiego zawierzenia się Maryi – warto skorzystać.

Dzisiaj zapraszamy maturzystów, także z naszej parafii, aby stawili się u Gaździny Podhala. Spowiedź od 15.00, o 15.30 majówka, Msza św. o 16.00.

 

2. Przypominamy, że Msze św. w bazylice w niedziele są o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 16.00 i 18.00. Prosimy, abyście zwracali uwagę na dopuszczalną liczbę 50 osób w świątyni i sami zajmowali miejsca na ławkach na zewnątrz – dzięki temu służby porządkowe nie będą zaangażowane, a proboszcz nie będzie się martwił się groźbą wysokiego mandatu.

 

3. Wczoraj rozpoczęło się modlitewne „Jerycho Różańcowe” i trwać będzie przez cały tydzień. Z powodu ograniczeń epidemicznych nie będzie modlitwy w kaplicy, natomiast poszczególne parafie podejmują modlitwę w wyznaczonym czasie, każdy w swoim domu. Dziś rano modliły się w domach róże z Ludźmierza, róże z Długopola niech podejmą modlitwę we wtorek 4.00 – 8.00, a róże z Krauszowa w piątek 4.00 – 8.00. Bóg zapłać.

 

4. W tygodniu:

- poniedziałek: św. Floriana – druhom strażakom z OSP (Ludźmierz, Krauszów, Długopole) i PSP życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Floriana;

- środa: św. apostołów Filipa i Jakuba; Nieustająca Nowenna do MBL o 18.00;

- piątek: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; nie będzie w niedzielę procesji z Wawelu na Skałkę.

 

5. Przy bazylice, od południowej strony, zostały wycięte 3 lipy, które stanowiły zagrożenie. Bóg zapłać za interwencję druhom strażakom z PSP z Nowego Targu, którzy przez 2 dni pracowali przy wycince (zdjęcia na naszej stronie).

 

6. Prosimy panie z Róż Różańcowych o pomoc w sadzeniu pelargonii w sobotę o godz. 9.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowej Tęczy. Dziękujemy również 8 parafianom, którzy jeszcze przed świętami rozebrali betonową kostkę spod namiotu multimedialnego i ułożyli ją na paletach.

Jak zapewne zauważyliście, namiot został postawiony w nowym miejscu i jest o połowę mniejszy. Nasz sklepik z pamiątkami został przeniesiony do budynku jadłodajni i można już w nim robić zakupy. To wszystko są przygotowania do prac przy budowie nowego budynku, gdzie będą przyjmowani pielgrzymi i gdzie zamieszkają siostry.

Kolejnym etapem przygotowań będzie rozbiórka sklepiku, którą chcemy przeprowadzić od jutra. Dlatego serdecznie prosimy parafian, mężczyzn, do pomocy przy pracach rozbiórkowych jutro od godz. 8.00. Chętnych prosimy, aby zgłosili się do zakrystii lub do p. Stanisława Łasia, przewodniczącego Rady Parafialnej, tak byśmy mogli dobrze zaplanować prace.

 

8. Zmarli: śp. Tomasz Janczy (lat 35), i śp. Albina Komperda (lat 84). „Wieczne odpoczywanie…”

 

Parafianom i gościom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy opieki Matki Bożej Ludźmierskiej na każdy dzień nowego tygodnia!


Aktualności
Zaproszenie na Podhalańskie Urodziny Jana Pawła II
niedziela, 16 sierpnia

"Nieszpory Ludźmierskie"
na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Pożegnanie ks. Tomasza Pilarczyka
Był niecały rok, "złapał berło" i został proboszczem w Krakowie
Dni Maryjne - 9 dni nowenny przed Odpustem
od 6 do 14 sierpnia
codziennie po Mszy św. wieczornej

- zdjęcia z pierwszej procesji Maryjnej
Album o Sanktuarium
Album o Sanktuarium
BIBLIA
BIBLIA
ALBUM KORONACJA
ALBUM KORONACJA
^