Ładowanie...

Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu

2017-12-16 | czytano: 254
Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu
Radujcie się, Pan jest blisko

 III niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się! Bo Pan jest blisko”. Zapytajmy się jak przeżywamy czas Adwentu? Czy byliśmy już na roratach, czy realizujemy nasze adwentowe postanowienia? Czy zaplanowaliśmy spowiedź na dzisiejszą niedzielę?

Skorzystajmy dzisiaj z sakramentu pokuty: 14.00 – 17.00, z przerwą 15.30-16.00. W Długopolu spowiedź od 14.00.

 

2. Dzisiaj na Mszę wieczorną harcerze przyniosą „Światło z Betlejem”– można będzie od niego zapalić świecę i zanieść do domu na stół wigilijny.

Nasza szopka na ołtarzu polowym jest już przygotowana dla Dzieciątka Jezus. Warto tam pójść z dziećmi, a przy okazji także do kaplicy św. Jana Pawła II. W piątek, w 22. dzień miesiąca kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. o 17.00. Także w piątek pouczenie przedchrzcielne o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

3. W sobotę ostatnie roraty o godz. 6.20 oraz błogosławieństwo przyniesionych figurek Dzieciątka Jezus.

Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy ze świąteczną posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.

 

4. W IV niedzielę Adwentu przypada Wigilia. Choć niedziela znosi wszelki post, zachęcamy do tradycyjnego powstrzymania się od pokarmów mięsnych. W niedzielę poświęcenie opłatków na wszystkich Mszach świętych, przy wigilijnym stole powinniśmy łamać się opłatkiem poświęconym. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, a spowiedź kończymy podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

5.Pamiętajmy o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz o ofiarach do skarbony dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie bazyliki i na nowe organy.

 

6. Świetlica w Ludźmierzu zaprasza starszych i młodszych na program poetycki i wspólne kolędowanie w środę o godz. 16.00, połączone z kiermaszem świątecznym.

 

Niech w tym ostatnim tygodniu przygotowania do Narodzenia Pańskiego towarzyszy Wam, parafianie i goście, łaska Boża i wstawiennictwo naszej Pani Ludźmierskiej.


Aktualności
Niepokalana i bohaterowie Niepodległej
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przywołaliśmy i uczciliśmy pamięć o tych, którzy walczyli dla Ojczyzny
Święty Mikołaj 2018
Przyszedł zaraz po końcowym błogosławieństwie...
^