Ładowanie...

Pielgrzymka Różańcowa 2019 - Różaniec - ratunek dla świata

2019-06-22 | czytano: 548
Pielgrzymka Różańcowa 2019 - Różaniec - ratunek dla świata
Istota modlitwy - Pan Bóg radzi: Ty się zajmij Mną, a Ja zajmę się tobą.

Matka Boża, Gaździna Podhala, w pierwszą sobotę wakacji zgromadziła w Ludźmierskim Sanktuarium tych, którzy kochają Różaniec.
O 10:30 pielgrzymów wypełniających całą bazylikę przywitał ks. kustosz Jerzy Filek. Nawiązał do osoby św. Jana Pawła II, który tutaj w Ludźmierzu dał nam do ręki Różaniec.
Zanim rozpoczęła się konferencja, dzieci ze szkoły podstawowej w Krauszowie przeczytały w pięknym stylu legendę o Matce Boskiej Ludźmierskiej.
Konferencję pt. "Różaniec - ratunek dla świata" wygłosił o. Mirosław Kopczewski OFMConv z Niepokalanowa.
Maryja nas kocha na 100%, jest dla nas najlepszą Matką - ale czy ja kocham Maryję? Co chcę dla niej uczynić?
Maryja we wszystkich objawieniach zatwierdzonych przez Kościół prosi: "Odmawiajcie Różaniec". Czym jest Różaniec? Jaką siłą? Twarze ludzi, którzy modlą się - promienieją. Bo "z kim przestajesz, takim się stajesz". Gdy jesteśmy blisko Boga, On upodabnia do siebie.
Ojciec Mirosław przytoczył kilka świadectw. Mówił o kobiecie, która z początku nie rozumiała modlitwy różańcowej. Jej serce wypełniał ciężar trosk, myśli były ciemne. Gdy niejako była "zmuszona", by wsłuchiwać się w modlitwę różańcową, którą odmawiano, po kilku dniach stwierdziła, że jej myśli nie były już ciemne, ale wypełnione pozdrowieniem: "Raduj się, Maryjo". Modlitwa wlewa ufność, że jest Ktoś większy od naszych problemów. Modlitwa też daje nową perspektywę - Bóg niejako mówi: "Ty zajmij się Mną, a Ja zajmę się tobą".
W połowie konferencji dzieci przeczytały drugą legendę, jak Matka Boska Ludźmierska w cudowny sposób podarowała posag ubogiej Hanusi. O. Mirosław podsumował, że dla Maryi, która jest cała w Bogu, nie ma rzeczy niemożliwych. Zwrócił uwagę, że często "kontemplujemy" nasze problemy. Przywołał też kilka wielkich wydarzeń historycznych, gdzie zwycięstwo przyszło przez wstawiennictwo Maryi: cud nad Wisłą z 1918 roku, bitwa pod Lepanto, pod Wiedniem, Chocimiem, cud na Filipinach.
***
Eucharystię w południe celebrowało kilkunastu kapłanów. Przewodniczył ks. dr Wiesław Popielarczyk. Słowo wygłosił o. Mirosław. Nawiązał do aktu oddania się Maryi, który miał nastąpić po Komunii św. Zadał pytanie, czy Maryja jest w stanie nas ochronić? Odpowiedź była prosta - do Jej Niepokalanego Serca szatan nie ma dostępu i tam mamy pewne schronienie. Wystarczy Maryi zaufać, Jej się oddać i w Niej się schronić.
***
Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa w Maryjnym Ogrodzie były zwieńczeniem pielgrzymki. Oddajemy owoce tego dnia skupienia Maryi, ufając, że nasza miłość do Maryi i Różańca będzie jeszcze silniejsza. Maryjo, prowadź!


Aktualności
Ogłoszenia na niedzielę, 17 XI 2019
3. Światowy Dzień Ubogich
Katechezy przedmałżeńskie 2020
Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w formie dwudniowych rekolekcji

(ostatni termin w 2019 roku: 7-8 grudnia)
101 rocznica odzyskania Niepodległości
Wieczór Dnia Pańskiego poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości stał się czasem dziękczynienia za wolność Ojczyzny
^