Ładowanie...

Twórcza odwaga czyli rok św. Józefa

2020-12-25 | czytano: 339
Twórcza odwaga czyli rok św. Józefa
Ojcowskim sercem Józef umiłował Jezusa

Najważniejsze w szopce Bożonarodzeniowej jest Dzieciątko Jezus - rozpoczął swoje zamyślenia ks. proboszcz w dzień Bożego Narodzenia - przy żłóbku Nowonarodzonego nie może przecież zabraknąć Maryi i Józefa. Ten ostatni stoi jakby w cieniu. Wydobędziemy Józefa dziś na pierwszy plan, zgodnie z zamysłem papieża Franciszka, który od 8 grudnia ogłosił Rok św. Józefa.Ojcostwo Józefa wobec Jezusa miało trudny początek:mimo swej szlachetności dopiero za namową anioła przyjął do swojego domu Maryję, która była w stanie błogosławionym.

Także w naszym życiu bywają sytuacje trudne, niezaplanowane, zaskakujące, które nas rozczarowują i skłaniają do buntu. Postawa św. Józefa ukazuje, że warto przyjąć to, czego nie wybraliśmy, a jednak istnieje i pojawiło się w naszym życiu. Dopóki nie pogodzimy się z naszą własną historią, nie zrobimy ani kroku do przodu. Tak zrobił Józef, jak zapisał św. Mateusz ewangelista: Józef wstał, zabrał ze sobą Dziecię i Jego Matkę...

Józef okazał się twórczą odwagą podejmując rolę ojca wobec Jezusa, Syna Maryi. I może być wzorem dla współczesnych ojców.

 

A na zakończenie Mszy św. celebrans przypomniał, że w szopce pojawiła się nowa figura, Anioł, który najbardziej uraduje dzieci, gdyż kiwa głową wyrażając swoje podziękowanie, a w dłoniach trzyma napis: Bóg zapłać.

 

 

 

Aktualności
Piękne zachody słońca w Ludźmierzu
Wschody i zachody słońca błogosławcie Pana
26 Przegląd kolęd i pastorałek on-line w roku 2021
Śpiewajmy i grajmy Mu, Dzieciątku małemu
^