Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Saturday, 20 December 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Sunday, 26 August 2012 00:00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.08.2012

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

21 Niedziela Zwykła.

Dziś z racji Uroczystości MB Częstochowskiej odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej na każdej Mszy Św.

Na progu roku szkolnego Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania.

Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinny być przedmiotem szczególnej troski. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązują się do katolickiego wychowania potomstwa. Modlimy się by wszyscy rodzice temu podołali.

W środę Nieustająca Nowenna do Matki Bożej Ludźmierskiej o godz. 18.00.  Po Nowennie o godz. 19.00 zebranie Akcji Katolickiej.

W sobotę 1 września przypada 73. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się za poległych w kampanii wrześniowej i milionach pomordowanych podczas wojny. Niech Pan przyjmie ofiarę ich życia. To także pierwsza sobota miesiąca.

Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00

Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00 zakończy Mszą Św. o godz. 21.40. Czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – z Ludźmierza swoje czuwanie mają rodziny z ulic: Tetmajera, Orkana, Grel, Pasternik. Zapraszamy.

W sobotę 1 września 40 pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest organizowany wyjazd chętnych - prosimy o kontakt z ks. Bronisławem.

W przyszłą niedzielę XXV Dożynki Podhalańskie. Mszę Św. Dożynkową o godz. 11.00 odprawi Ks. Bp Jan Szkodoń. Zapraszamy z wieńcami dożynkowymi przedstawicieli poszczególnych wsi z naszej parafii Długopola, Krauszowa i Ludźmierza (ul. Tetmajera za Lepietnicą i Pasternik ). Tradycyjnie zapraszamy rolników rejonu Podhala, Orawy i Spisza samorządowców a szczególnie Wojsko Polskie z 21 BSP z Rzeszowa, którzy również w tym roku będą z nami się modlić. Starostami są Katarzyna Kos i Wojciech Gubała z Maruszyny.

W ubiegłą niedzielę przybyła do naszego sanktuarium Piesza Pielgrzymka Ustka – Giewont w liczbie 90 pielgrzymów, rodziny naszej parafii nie były w stanie ich przyjąć mimo prośby z naszej strony. Dlatego składam szczególnie serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które przyjęły 38 osób. Wędrownych w dom przyjąć – jeden z uczynków miłosierdzia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek św. Moniki
  • We wtorek św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła
  • W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W sobotę, 1 września bł. Bronisławy, norbertanki z rodu Odrowążów. Imieniny ks. Bronisława.

Sprzątanie bazyliki - Dziękujemy rodzinom, które przygotowały bazylikę na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o pomoc jeszcze w poniedziałek. Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie bazyliki rodziny z Ludźmierza ul. Bł. Jana Pawła II nr 66 do końca.

 

 

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday2551
mod_vvisit_counterYesterday2302
mod_vvisit_counterLast week14644
mod_vvisit_counterLast month57914
mod_vvisit_counterAll days1387131

Online now: 29