Ładowanie...

16. Duch wodzostwa

2019-05-16 | czytano: 152
16. Duch wodzostwa
Oddanie się Jezusowi przez ręce Maryi
Okres II – Poznanie siebie
16. dzień przygotowania


Hymn: O, Stworzycielu Duchu, przyjdź >>
  • Jeżeli silny charakter usposabia mnie do wywierania rzeczywistego wpływu na moje otoczenie, jest to bogactwo, za które będę odpowiadał przed Bogiem. Czy nie chciał On we mnie zapalić ideału apostolskiego?
  • „Jeśli chcesz” (Mt 19,21) – mówi do mnie Jezus. Czy chcesz upodobnić się do mnie, być wodzem tak jak ja, pociągnąć wszystkich do Mnie? Lecz pamiętaj, że prawdziwym wodzem byłem dopiero na Krzyżu.
  • Jaka będzie moja odpowiedź na to wezwanie? Czy rozumiem, że otrzymane dary zobowiązują mnie, że muszę je wykorzystać? Czy aż dotąd waham się z daniem odpowiedzi? Dlaczego? Jeśli odpowiedziałem odmownie na pytanie Chrystusa, czy było to tchórzostwo, czy strach przed wysiłkiem, czy miłość własna, czy obawa przed nieuniknionymi upokorzeniami? Czy może lenistwo, bo ja tak bardzo lubię święty spokój, czy może fałszywa pokora: „nie jestem godny”. Czy wprowadzam w życie zasadę, że bez głębokiego życia wewnętrznego nie ma apostolstwa? Czy naprawdę rozumiem, że być wodzem to nie znaczy rozkazywać, ale służyć innym, wszystkim – za przykładem Jezusa? Czy jestem zdecydowany tak jak On iść na Kalwarię, to znaczy przyjąć wszelkie upokorzenia i cierpienie, byle tylko pociągnąć dusze ku Niemu.
  • Maryjo, daj mi siłę zawsze wspaniałomyślnie odpowiadać „tak” na każde wezwanie mojego Wodza. Tak, jak Ty, nie cofnąć się nigdy przed łaską wezwania i każdym Jego rozkazem.

 Czytanie:

  • Z Ewangelii: J 1, 35-51
  • Naśladowanie: księga trzecia, rozdz. 7 - O ukrywaniu łaski pod strażą pokory.

<< Dzień poprzedni
Dzień następny >>


Aktualności
Finał XXVII Konkursu Poezji Religijnej im. ks. prof. J. Tischnera
Przed Pasterką Maryjną o północy, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP miał miejsce finał konkursu poezji religijnej. Decyzją organizatorów Konkursu, zostaje on zawieszony na bliżej nieokreślony czas.
Światło poranka sierpniowego
Zwykły poniedziałek, a takie niezwykłe światło
^