Ładowanie...

31 grudnia 2023 - podsumowanie

2024-01-01 | czytano: 553
31 grudnia 2023 - podsumowanie
Przepraszamy i dziękujemy

Kiedy nadeszła pełnia czasu...
Czym jest ta pełnia czasu? - pytał kustosz ks. Maciej Ścibor podczas nieszporów kończących rok 2023 - to Bóg wybrał właściwą chwilę, by zesłać swojego Syna, Słowo, które stało się Ciałem. Przyszedł w pełni czasów i pozostał pośród swego ludu pod postacią Chleba. 
Czas. 
Nowy wymiar czasu, który już od jutra - to dar na osobisty rozwój, czas na budowanie pogłębionych relacji z Bogiem, ale i z ludźmi. To dar, by odkrywać talenty i przynosić owoce. 
Tego wieczora robimy swoisty rozrachunek. Miniony rok to rok 60.lecia koronacji figury Pani naszej Ludźmierskiej. Bogu dziękujemy za wydarzenia wpisujące się w tej jubileusz. Ks. Jerzemu Filkowi za zainicjowanie tych obchodów, bł. ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu za podpowiedź, abyśmy się przyjrzeli Panience Ludźmierskiej i zauważyli jak nas niesie....
Na wystawie Ludźmierskie Sakralia mieliśmy okazję znaleźć pierwszą figurę z kościoła naszego, być może w niedalekiej przyszłości uda się Ją sprowadzić zeskanowaną w 3D i zostawił w sanktuarium.
Dziękujmy sobie nawzajem za uczynione dobro, za posługę w konfesjonale, który niejednokrotnie jest ratunkiem dla wielu, za tworzony klimat modlitwy i pobożności, za rozwijające się przy parafii wspólnoty pomagające wielu wzrastać, za rozmodlenie parafian i gości. 
Stawajmy się prawdziwie Bożymi dziećmi, budujmy naszą wspólnotę, a Pan niech nam błogosławi.
Na koniec uroczystych Nieszporów wyśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. 

Aktualności
To już 10 lat
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....
29 Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera
Rozstrzygnięcie Konkursu 14/15 sierpnia 2024
^