Ładowanie...

Co to jest Polska?

2018-06-02 | czytano: 2752
Co to jest Polska?
Sursum Corda w roku stulecia odzyskania niepodległości

O świcie 6 autokarów odjechało do Zakopanego z pielgrzymami pieszymi. I ruszyli, w pełnym słońcu, ale już lekko po południu zaczęło grzmieć, a jak lunęło na trawnikach porobiły się jeziora pełne wody. Ale szli. Zdążyli po drodze wyschnąć, tylko buty pozostały nieprzyjemnie mokre. W grupie orawskiej było blisko 1700 osób. A w całej pielgrzymce bardzo dużo małych dzieci. Eucharystię poprzedziło wręczenie medali i dyplomów zasłużonym dla diecezji, wyróżnionym przez metropolitę ks. arcbpa Marka Jędraszewskiego. Wśród nich OSP z różnych miejscowości przez które przechodzą pielgrzymi, wójtowie gmin, s. Małgorzata Rusek, i naturalnie komandor Marek Skrzypek. Swój złoty medal złożył od razu u stóp Pani Ludźmierskiej podkreślając, że jest to nagroda dla wszystkich i dla każdego. 
Mszę św. celebrowało blisko 30 kapłanów pod przewodnictwem dziekana zakopiańskiego ks. Bogusława Filipiaka. W kazaniu ks. Wojciech Węgrzyniak pytał: Co to jest Polska? - powiedz nam Maryjo. 
* Polska - to jest wolność, niepodległość, śleboda - odpowiadał sam sobie. 
* Polska - to jest widzenie w drugim brata. 
* Polska - to jest widzenie w drugim Polaka. 
* Polska - to jest Maryjność. 
Nigdym ja ciebie ludu nie rzuciła
Nigdy ci swego nie odjęła lica,
Jam po dawnemu - Moc twoja i siła
BOGARODZICA... - przypominał kaznodzieja utwory znanych poetów tak dobrze ukazujące rolę Maryi w dziejach naszego Narodu. 
Po Mszy św. w procesji na oktawę Bożego Ciała przenieśliśmy Pana Jezusa w monstrancji do bazyliki i rozpoczęło się  czerwcowe czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Mszę św. po procesji w MOR sprawowali werbiści z Brzegów i ks. Bronisław - też dzisiejszy pielgrzym.

Do obejrzenia Aktualności
Ogrojec z Jezusem
Ogrojec - miejsce Twojej modlitwy
14 okazji do nawrócenia
Droga Krzyżowa w Wielkim Poście
^