Ładowanie...

NMP Królowej Polski - rok 2021

2021-05-03 | czytano: 216
NMP Królowej Polski - rok 2021
Królowo Polski - przyrzekamy, Królowo Polski - ślubujemy!

To już 3 maja - gdy Watykan, ojciec św. Franciszek organizuje modlitwę różańcową w różnych sanktuariach świata, w naszym u Pani Ludźmierskiej trwa nieustanna modlitwa różańcowa. Modlimy się o ustanie pandemii, o powrót do normalności. W sobotę trwali na modlitwie górale i góralskimi rymami rozważali różańcowe tajemnice. 

Ks. Michał Paruch z Czarnego Dunajca przypominał nam podczas homilii, że w każdym z nas jest pragnienie, by zobaczyć Ojca. A Maryja najlepiej może nas do Ojca doprowadzić. 

A ks. Krzysztof Matuszyk proboszcz z Nowego Bystrego zauważył, że wpatrujący się i wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP to jak wielobarwne i wielokolorowe kwiaty na wiosennej łące. Maryja uczy nas jak kochać Boga i jak Go szukać. I po raz pierwszy w tym roku przeszliśmy procesjonalnie przez MOR z tajemnicami chwalebnymi. 
Dziś modlimy się ze strażakami, z maturzystami i z rowerzystami. Rowerzyści rozpoczynają sezon. 

Maturzystom ks. Mateusz przypominał, że maturis - to dojrzały. A dojrzałość to obecne w sercu nastawienie do życia, to połączenie dwóch postaw: 
1) szacunek, respekt, pokora wobec siebie i świata, znajomość własnych ograniczeń i słabości, poczucie, że czeka mnie dużo pracy i dużo powstawania z upadków i błędów, wyciągania wniosków i przyjmowania pomocy od innych
2) postawa ufnej, może czasem trochę zuchwałej młodzieńczej odwagi, pełnej radości, ognia, pasji, by wyruszyć w to życie, by zmieniać siebie i świat wokół, by robić to, co się kocha i nie zatrzymywać, nie zrażać przeciwnościami, które mogą zgasić w człowieku wiele. 
Takich dwóch postaw serca bardzo Wam dzisiaj życzę: pokory i pasji!

I jeszcze ksiądz przypomniał młodym przypowieść o perle. Ty jesteś tą perłą, dla której Jezus oddał wszystko - mówił - to naprawdę najważniejsza nowina na życie. A Jezus,  może stać Twoją najcenniejszą perłą ale też  twoją skałą schronienia, małym wyłomem skalnym, niewielką jaskinią, grotą, w której zawsze odnajdę Jego spojrzenie i Jego wiarę w Ciebie. 

Nawiązując zaś do wypowiedzi z ostatnich Nieszporów Ludźmierskich, że Gaździna Podhala to Matka ludzi wolnych, ks. Mateusz przywołał  fragment Małego Księcia: Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Kiedy do ciebie wróci jest twoje. Jeśli nie, nigdy twoje nie było. 

Takiej prawdziwej wolności w sercu, wolności od rzeczy i od ludzi życzył młodym ks. Mateusz. Niech MBL - kończył - prowadzi Was i umacnia na drodze, którą idziecie. Niech Ona  będzie bezpieczną przystanią na wzburzonym nieraz morzu Waszego życia. 


Aktualności
MBL u św. Katarzyny 12 czerwca 2021
I poszła na modlitwę uwielbienia
Powiatowy Dzień Strażaka - 6 czerwca 2021
XVII Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską
Czcimy Serce Jezusowe - I piątek czerwca 2021
Serce Jezusa włócznią przebite
^