Ładowanie...

Ogłoszenia na 18 czerwca 2023

2023-06-18 | czytano: 1230
Ogłoszenia na 18 czerwca 2023
Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Mt 9.36

XI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj nieszpory z Litanią do NSPJ o godz. 17.30.

 

2. W tygodniu:

* środa – Nieustająca Nowenna do MBL o godz. 18.00;

* czwartek – nowenna do św. Jana Pawła II w 22. dzień miesiąca, podziękowania i prośby składamy do skrzynki na filarze lub w kaplicy św. Jana Pawła II;

Msza św. uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie prowadzona ks. Jana Reczka o godz. 18.00;

* sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

3. W czwartek odbędzie się Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych z Ludźmierza i Krauszowa o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli, pracowników i wszystkich tworzących wspólnotę szkolną.

Szkoła Rolnicza ma Mszę św. w piątek o godz. 9.00.

 

4. Zebranie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19.00.

 

5. W najbliższą niedzielę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Zadbajmy przed niedzielą o porządek na grobach, pamiętajmy także o segregacji śmieci i wyrzucaniu ich do właściwych miejsc. Przy wejściach na cmentarz będzie zbierana ofiara na utrzymanie czystości na cmentarzu. Przy okazji przypominamy o obowiązku wnoszenia opłat za miejsce na cmentarzu.

 

6. Dziś przed bazyliką Rada Parafialna zbiera ofiary na sprzątanie świątyni i kwiaty – od rodzin mieszkających na północ o Dunajca. Bóg zapłać! Bóg zapłać także za dzisiejszą składkę i indywidualne ofiary składane na budowę „Domu pod Tęczą”. 

Postępy prac: prawie zakończona kanalizacja deszczowa, w tym tygodniu ma być wykonana studnia głębinowa na potrzeby nowego domu. Na słupach wzdłuż ulicy Jana Pawła II i Tetmajera zostały umieszczone nowe uchwyty na flagi. Uchwyty są zabezpieczone przed korozją, a flagi wiszą prosto. Bóg zapłać za wykonanie, p. Władysławowi Halczakowi za użyczenie podnośnika. Koszt uchwytów: 8.500 zł.

 

7. W bazylice, z piątku na sobotę, miało miejsce nocne czuwanie modlitewne 120 osób z parafii z Krakowa – wspominamy o tym, bo pierwszy raz w historii jakaś wspólnota zdecydowała się na takie czuwanie właśnie w naszym sanktuarium.

 


8. Bóg zapłać naszym Różom za udział i pomoc we wczorajszej pielgrzymce różańcowej do Ludźmierza. Także za sadzenie kwiatów w MOR.

 

9. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Komperda (lat 71). „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!


Aktualności
To już 10 lat
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....
29 Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera
Rozstrzygnięcie Konkursu 14/15 sierpnia 2024
^