Ładowanie...

Ogłoszenia na 24 grudnia 2023

2023-12-23 | czytano: 1670
Ogłoszenia na 24 grudnia 2023
Oto Ja, Służebnica Pana mojego. Łk 1,38

IV niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu i jednocześnie dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Ponieważ wieczorem już zasiądziemy przy wigilijnych stołach – nie ma Mszy św. o g. 17.00.

Najlepsze życzenia składamy s. Ewie, ks. Adamowi Kudłacikowi, spowiednikowi i p. Adamowi Rajskiemu, organiście, którzy obchodzą w Wigilię swoje imieniny.

 

2. Wieczorem, zasiądziemy w naszych rodzinach do wigilijnej wieczerzy. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje czyli rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, nie używajmy alkoholu.

Znakiem pojednania i pokoju w naszych sercach i domach niech będzie świeca Caritas zapalona od „Światła z Betlejem”, które pali się przy wejściu do prezbiterium, po prawej stronie. Nie zapomnijmy o zmarłych, których zabraknie przy stole, zanieśmy świecę na ich groby.

 

5. O północy zapraszamy na Mszę św. pasterską, którą poprzedzi jutrznia o 23.30. Zapraszamy do świętowania Narodzenia Pańskiego w góralskich strojach, aby podkreślić przywiązanie do tradycji. W Długopolu Pasterka o 22.00. Kapela „Podhalanie” zadba o tradycyjną oprawę naszych pasterek i serdecznie zaprasza, aby po Pasterce pozostać jeszcze chwilę na wspólnym kolędowaniu.

Składka podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

6. W Boże Narodzenie – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o 11.00, odbędzie się w bazylice koncert naszego sanktuaryjnego chóru Magnificat. Nieszpory o 16.30.

 

7. W tygodniu:

* w dzień św. Szczepana błogosławieństwo owsa po każdej Mszy świętej. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się rozesłanie KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. Dzieci naszej parafii udadzą się na tradycyjne kolędowanie do naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji przekazane będą w tym roku do Papieskiego Dzieła Misyjnego na pomoc i wsparcie misjonarzy w Kolumbii.

* środa – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

* czwartek – świętych Młodzianków męczenników

* przyszła niedziela, to święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa. To także ostatni dzień roku. O 16.30 uroczyste Nieszpory, a po nich wieczorna Msza św.

 

8. Program wizyty duszpasterskiej jest na naszej stronie internetowej i na tablicy w przedsionku bazyliki. Zwróćmy uwagę na podziały ulic i godziny rozpoczęcia kolędy.

/dla Długopola – nastąpiła zmiana w kolędzie. Druga część Długopola będzie 13.01.2024 od g. 8.30/

W tym tygodniu:

* Środa: Ks. Piotr - Długopole I g.7.00 Msza św.

Ks. Adam - ul. Jana Pawła II (nry parzyste) g. 8.30

* Piątek: Ks. Piotr - ul. Grel od mostu g. 8.30

Ks. Adam - ul. Słoneczna (od Dunajczysk), g. 8.30

* Sobota: Ks. Piotr - Krauszów, os. Za Wodą od jeziorek g. 8.30

Ks. Adam - ul. Podhalańska (nry parzyste) g. 8.30

 

Przeżywajmy ostatnie chwile Adwentu w radosnym oczekiwaniu. Spotkajmy się wszyscy na Pasterce, aby wraz z Maryją, Józefem i pasterzami świętować Narodzenie Zbawiciela świata.


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^